10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta

Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta

 

Na pewno nie zdajesz sobie sprawy z istnienia 10 męskich tajemnic, o których nie masz pojęcia jako kobieta. Tego nie dowiesz się z poradników. Tego nie powie Ci inna kobieta. To są tajemnice, które bardzo dobrze strzegą mężczyźni, przed kobietami. Czemu?

Bo by się świat skończył.

Tajemnica 1-sza

Kobiety nie rozumieją facetów.

I nie walcz z tym. Nie wiadomo ile musiałabyś studiować psychologię. Nie wiadomo ile byś musiała przeczytać poradników, to i tak nie zrozumiesz faceta. Bo nie siedzisz w jego głowie. I chociaż ja tutaj nieraz polecam książki, które pomogą Ci znaleźć faceta, naprawić związek, uprawiać lepszy seks, to i tak nie będziesz idealnie „czytała” jego myśli i motywów działania. W głowie faceta jest często odwrotnie, niż w rzeczywistości ,tak jak facet myśli i robi.
Problem z tą tajemnicą jest taki, że w przeważającej większości książki o związkach, facetach i seksie, piszą kobiety dla kobiet. I nasz styl myślenia, jest kompletnie daleki od ich filozofii, nawet jak autorka ma tytuły profesorskie i lata badań w tym temacie.
I tak jak facet nigdy nie zrozumie, jak się czujemy gdy mamy okres, albo jak rwie nas ból porodowy, tak my nigdy do końca nie zrozumiemy faceta. Jego męski mózg, męska psychika jest nieodgadniona, i niech tak pozostanie.

10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 1
10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 1

Tajemnica 2-ga

Kobiety nie cierpią prostactwa, ostrego męskiego języka i funkcjonowania fizjologii  mężczyzny. Oni po prostu tacy są.
Zadam Ci pytanie. Ile razy wchodziłaś do toalety a deska sedesowa była u góry? Raz? No nie rozśmieszaj mnie. 10 razy, oj niesamowite.
Wiesz, jak nas to irytuje, no nie? I to właśnie jest jeden z tych elementów funkcjonowania faceta, który nas kobiety doprowadza do szału.
Więc, żeby świat się nie skończył, od dawna w miejscach publicznych są osobne toalety damskie i męskie. I to gdzie jest ta deska, jak czysta czy ona w ogóle znajduje się na sedesie, nikogo nie interesuje w męskiej toalecie, a w damskiej jest pilnowana niczym najdroższy diament w sejfie.
Nie bez powodu, są też takie miejsca typowe dla facetów, jak kluby nocne, męskie bary, gdzie po przekroczeniu progu tych przybytków, masz wrażenie jakby to był inny świat. Są to męskie jaskinie, do których uciekają faceci, a ty tam nie masz wstępu.
Nie staraj się tam bywać, ani wchodzić. Tego czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal. I niech tak pozostanie.

Tajemnica 3

Faceci zawsze kłamią.
No wiem, nic odkrywczego. Ale nigdy nie ciśnij faceta, żeby deklarował sam z  siebie  100% szczerość.
On wie, że na pytanie „czy jestem gruba?”  ma zawsze odpowiedzieć „nie, kochanie”. I chociaż sama widzisz, że nie wchodzisz już w ulubione spodnie, a twoja waga pokazuje +5 kg, to według niego nie jesteś gruba! Skandal!
Czemu tak facet robi? Bo chce mieć święty spokój w domu.
On woli kłamać Ci w żywe oczy, że nie zdradził, że nie zakochał się czy nie ignoruje ciebie, by w końcu jak mantrę powtarzać, że nie jesteś gruba, bo chce mieć święty spokój. Facet nie lubi myśleć, być non stop egzaminowany czy spowiadać się przed tobą i plotkować, jak z inną babą. Facet to facet, nigdy nie zastąpi przyjaciół do plotek. Jego dom to dla niego jest miejsce, gdzie on chce przyjść, położyć się przed telewizorem, najeść się, być docenionym za sukcesy w pracy jak ma ochotę pochwalić się a w nocy chce być zaspokojony. Dom dla mężczyzny nie jest polem walki, miejscem do ciągłych utarczek słownych, i przebywania non stop na wysokich obrotach.
To nie jest w jego naturze i żebyś Ty nie popsuła mu wieczoru, po ciężkim dniu pracy, na każde Twoje pytanie, on woli odpowiadać, tak jakbyś tego sobie życzyła. Bo on chce odpocząć, nie myśleć i nie toczyć z tobą awantur, albo pocieszać Cię o te cholerne 5 kilogramów.
Dlatego więc facet kłamie. I on wie o tym i ty też. Stąd niech to będzie na zawsze tajemnicą.

10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 4
10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 4

 

Tajemnica 4

Facet nie jest romantykiem, lecz zdobywcą.

Męska psychika jest tak skonstruowana, że facet ma w sobie więcej cech  z drapieżcy, wojownika niż  z romantyka, który pamięta o wszystkich ważnych datach, kwiatach i czułościach w waszym związku.
Facet woli pokazać, coś zrobić czy zapolować i przynieść to do domu jako trofeum, niż mówić Tobie codziennie czułe słówka, robić prezenty i zaskakiwać Ciebie w romantyczny sposób. On ledwo co orientuje się w swoich uczuciach, więc na Boga nie czyń mu wymówek, że ci dawno kwiatów nie przyniósł do domu, albo że nie zaprosił Cię na kolację, przez ostatni rok.
Facet od małego ma w sobie instynkt łowcy. Gdyby mógł, to chętnie cofnąłby bieg historii i w zbroi, na koniu przemierzał ulice w mieście.
Dla niego katorgą jest chodzić po mieście i szukać upominków, kosmetyków czy kwiatów. To, że w Walentynki daje Ci czekoladki lub pierścionek, to wie dlatego, że cały świat huczy o miłości a w sklepach około 14 lutego, z półek wylewają się serduszka i inne kiczowate rzeczy, które go o tym informują. Sam by nie wpadł, nie przypomniał sobie i nie świętował hucznie!
Z całą pewnością, gdyby nie było akcji marketingowych w sklepach, i powiadomień w kalendarzu w Google, to spędziłby ten dzień tak samo jak 13 luty czy 1 lipca.

Tajemnica 5

Facet jest wzrokowcem.
Ustalmy jedną rzecz. My jesteśmy emocjonalne a faceci wzrokowcami.
I jak Twój facet ogląda się za młodszą, zgrabniejszą i ładniejszą, nie oznacza to od razu, że już Ciebie nie kocha. On jak już pisałam, jest wojownikiem. Idąc na polowanie, ulicą czy w miejscu publicznym, świat najpierw odbiera wzrokiem a później sercem.
Więc jeśli patrzy, to patrzy, a jak patrzy dłużej, to też patrzy. U facetów jest taka zależność, że obraz szybciej dociera do jego mózgu niż uczucia. I tak już jest i nie zmienisz tego.
Więc wyluzuj. I wiedz, że nim obraz przemówi do jego serca, mija od tego czasu, dłuższa chwila. Więc zakochanie na widok pięknej kobiety, rzadko się zdarza, bo on się po prostu najpierw  zachwyca się jej pięknem zewnętrznym, nie wiedząc przy tym o niej nic, poza tym, że  ma piękny uśmiech, jędrną pupę czy  ponętne i jędrne jak meloniki piersi.

Tajemnica 6

Seks dla mężczyzny to życie i gwarancja długowieczności.
I jak facet nie uprawia seksu, to cierpi katusze. A jak facet uprawia seks, i to jeszcze taki o jakim marzy, to wręcz rozkwita na nowo.
No niestety, jest tak, że seks dla facetów to życie. I jak facet nie uprawia seksu gorzknieje. Wręcz dziwaczeje, przestaje dbać o siebie i gnuśnie. A jeszcze inaczej to ujmując, jeśli facet nie uprawia seksu z Tobą, żoną czy partnerką, to na pewno ma kochankę czy pannę z Tindera, z którą uprawia seks.
Masz jeszcze jakieś pytanie, w tym zakresie? Nie ma, dziękuję uprzejmie. Przechodzimy do kolejnej tajemnicy faceta.

10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 7
10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica 7

Tajemnica 7

Każdy facet kiedyś zgrzeszy.
Nie ma mowy, w rozumieniu mężczyzny by dochował Tobie czystości tak na ciele jak i w myślach. Każdy facet, niezależnie od tego, czy jest w małżeństwie czy w konkubinacie, zgrzeszy myśląc albo uprawiając seks z kobietą, inną niż ty.
Kiedyś usłyszałam szokujące zdanie, od zaufanego kolegi.
Faceci dzielą się na tych, co mają albo słabość do alkoholu albo do kobiet.
I ja teraz uświadamiam Ci, że każdy facet świntuszy w umyśle, jak pije piwo, albo jak uprawia seks i marzy by „po” zasmakować dobrego wina.
Inni idą o wiele bardziej w tych rozważaniach, przechodząc do czynu.
I albo przyzwyczaisz się do tego, że zdrada jak była tak będzie istnieć na tym świecie, albo zestarzejesz się sama, trwając przy swoim, że zdrada to świństwo nie do przebaczenia. Lepiej wiedzieć, że facet zdradza w mniejszy czy większy sposób, I w domu wyznaczyć swoje granice i zasady, by kurewstwo nie miało wstępu.
Każdemu facetowi kiedyś i tak odbije, że zgrzeszy, uprawiając seks nie z Tobą. A czy to zrobi w myślach czy „na żywo”, przemilczmy, przełknijmy ślinę goryczy albo nie akceptujmy by kochanka naruszyła Twój mir domowy. I wiesz co jeszcze jest tutaj ważne wspomnienia. Że facet jak będzie wiedzieć, że to wiesz albo gdzie jest ta granica którą nie można z Tobą przekroczyć, będzie tego strzegł i zawsze dbał o ogień domowy.

 

Tajemnica 8-ma

Facet kocha jak uprawia z Tobą seks a jak uprawia seks z żoną, matką swojego dziecka to kocha jeszcze bardziej.
Tak tak…wiem, że można składać śluby czystości. Wiem, że można powstrzymać się od uprawiania seksu, do złożenia przysięgi małżeńskiej.
Ale nie bądźmy zakłamanymi hipokrytkami i ciągnie nas do tego, by wiedzieć jak on całuje albo jak się kocha i czy my będziemy dopasowane z nimi w łóżku. Same decydując się na pożycie z facetem, odczuwamy do niego pociąg seksualny. I tak jak my, musimy się najpierw zakochać, coś czuć do faceta, tak facet zakochuje się, jak mu pozwalasz choćby na minimalne gry seksualne bez penetracji. I nie kłóć się, że on Ciebie kocha, mimo tego czy siego.
I nawet jak będzie Ci facet deklarować, że on Cię kocha od pierwszego wejrzenia, to wiedz że on na pewno uprawiał z Tobą seks w myślach, a jeśli jesteś górą lodu po dziś dzień, choć radzę nie robić tego, to sam zaspakaja swoje potrzeby seksualne myśląc o Tobie, albo ma na boku robi to ze swoją przyjaciółką, o której ty nie masz zielonego pojęcia.
A jeśli facet ma wobec Ciebie zamiary prokreacyjne, uprawia z Tobą seks i pociągasz go na poziomie emocji i ciała, to według jego psychiki i systemu działania, ma z Tobą jak w raju, według jego mniemania.

Tajemnica 9

Facet najpierw widzi, później myśli, a jeszcze później jest gotowy do rozmowy.
Mózg faceta jest tak skonstruowany, że działa według schematu :
wzrok- myśl- komunikacja.
Wiesz czemu facet wścieka się, jak go od rana atakujesz jakimś problemami?
Bo facet się gubi w takich sytuacjach. Nie lubi, bez uprzedzenia, nagle wejść w rozmowę z Tobą. On tego nie potrafi. Wręcz wiem, że dobrze jest faceta uprzedzić o tym, że chce się na jakiś temat coś przedyskutować, podając jego zakres i temat, by on mógł się do tej rozmowy przygotować. Nie na widzi wręcz, jak go się zaskakuje rozmowami, bo on nie potrafi nagle wskoczyć w tryb rozmowy i być konkretnym i elokwentnym z pełną gamą emocji, rozmówcą na tematy dotyczące Waszej relacji.

Tajemnica 10

Facet jest przy kobiecie szczęśliwy jako ona jest dla niego żoną/ konkubiną, partnerem w życiu, która wyznaje takie same wartości i ma z nią dzieci.
Facet szukając partnerki, zawsze bierze pod uwagę to, że chce z nią mieć dzieci. Sam fakt, że ma z nią syna i może codziennie z nią uprawiać seks, dodaje mu skrzydeł. Także świntuszenie z matką jego dziecka/dzieci, jest mega satysfakcjonującym aspektem jego funkcjonowania.
Facet otwiera się i zakochuje, jak może z kobietą szczerze porozmawiać. Lubi czuć się przy niej swobodnie. Czuje do niej miłość, gdy wie ,że może jej powiedzieć skryte rzeczy, ona jest wobec niego szczera i lojalna. Dodatkowo, facet lubi, jak jego kobieta ma wspólne zainteresowania. Bo o czymś trzeba w życiu rozmawiać, żyjąc wspólnie w czterech kątach. I jak jeszcze do tego ta kobieta ma te same priorytety w życiu jest idealnie.
Stąd wiele związków umiera śmiercią naturalną, jak ona chce rozwijać karierę a on czuje, że dorósł do roli ojca. Zawsze rozejdą się drogi pary, jeśli ona chce się bawić, podróżować i korzystać z życia, a facet w wybudowanym przez siebie domu, ma gościa w postaci swojej żony, z którą nie może ani pogadać, ani kochać się, ani jeść wspólnie posiłków ani razem zasnąć i wspólnie się obudzić.

10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica gratis
10 męskich tajemnic o których nie masz pojęcia jako kobieta tajemnica gratis

Tajemnica gratis

Facet uwielbia mieć ze swoją kobietą pakt lojalności i szczerości okraszony uczuciem i seksem.
Facet nie nienawidzi niedomówień. Facet lubi konkretnie określić na czym związek ma polegać. Facet lubi wiedzieć, czego nie lubisz, co Ciebie doprowadza do szału i czego nie akceptujesz w związku i może być powodem do rozstania.
Podczas takich obustronnych ustaleń, przypieczętujecie to paktem o solidarność, lojalność i bycie zawsze szczerym w kwestiach emocji i seksu, to wszystko się ułoży.
Często jest też tak, że kobieta wie, jaki on jest. A jeśli mu powie, że nie życzy sobie telefonów po 22.00 albo wyjazdów służbowych w weekendy i że w końcu nie życzy sobie kochanek pod płotem waszego domu, to tak będzie.
Jeśli się dowiesz , że on ma grupę kumpli z którymi co roku wyjeżdża, to tak ma być.
Nie pytaj wtedy jak było, co robili lub nie dzwoń w trakcie takiego wypadu. To co męskie, to ma być męskie, ze wszelkimi jego aspektami.
I tak podobnie ma działać w drugą stronę. Jeśli ty masz koleżanki, albo sama lubisz wyjechać, albo uprawiać sport, który dla niego jest mało męski, to on ma Ci nie przeszkadzać, nie odradzać lub obrzydzać Ci jakiej koleżanki. No i sam ma nie jeździć z tobą, chodzić z tobą na takie spotkania lub nie zmuszać się do zajęć fitnessu czy baletu, jak ma wymiary słonia i zero poczucia rytmiki.
Pakt to pakt, dla facet to rzecz święta, bo dom to jego miejsce spokoju, rodziny i powodu dla którego jemu się chce żyć i pracować na to.
Jeśli ty nie potrafisz tego zaakceptować, albo nie dopuszczasz myśli, że taki układ miałabyś mieć ze swoim mężem/ konkubentem, to daj sobie spokój na życie w związku. Korzystaj z uroków życia singla i nie ładuj się w małżeństwo albo związek na dłużej.

Post jest inspirowany fragmentem książki pt. „Życie podziemne mężczyzny” autorstwa Michała Wojciechowicza.

 

Przewiń do góry
chicbykate

Zapisz się na newslletter