bag 2571416 960 720
FashionLifestyle

8 produktów szczęścia

 Kobiety malują się, żeby poczuć się dobrze i być bardziej pewną siebie. Doskonale wiemy, że dobry makijaż eksponuje nasze atuty a maskuje nasze niedoskonałości.

Women like make- up to feel good and confident in themselves. We know that good make-up exposing our strengths and masks our imperfections.

cosmetics 2611803 340

Wersja sauté

 

Wiele kobiet wciąż nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Od niedawna panuje trend ”natural beauty”. Uważa się, że im mniej makijażu na naszej twarzy tym jesteśmy piękniejsze. Ta technika jest jednak bardzo trudna i wolimy malować się zdecydowanie.

 

Najpopularniejsze

dior 1078712 960 720

Według badań marketingowych kobiety w Polsce  najczęściej  kupują tusze do rzęs (98%).Na drugim miejscu są lakiery do paznokci(93%). I na co dzień używamy również szminek(88%). Spora część z nas inwestuje w dobrej jakości kredki do oczu(85%) zaś konturówki do ust cieszą się najmniejszym powodzeniem.

Woman putting non clumpy pink nail polish on fingernails

Co kraj to inny make up

 

Jeżeli chodzi o kobiece podejście do dbania o siebie, Polki na światowej liście wypadają  całkiem nieźle.  Poświęcamy średnio ok 5 godzin tygodniowo aby zrobić dobry make up codziennie. Po tym względem wyprzedzają nas tylko Włoszki, Francuski i Amerykanki. I według opinii my Polki robimy makijaż  dla siebie a nie dla naszego mężczyzny.

makeup cannes

Makijaż a wiek

Każda z nas niezależnie od wieku kupuje przynajmniej raz w roku jakiś produkt do makijażu. Zaś minimum raz w tygodniu używa 8 różnych produktów do makijażu.

lips 145758 960 720

18-stki

 

Najmłodsze z nas robiąc makijaż chcą przede wszystkim poczuć się pewniej. W tym celu sięgają po tusz do rzęs i podkłady. Chętnie też sięgają po pomadki oraz błyszczyki do ust aby wydobyć z siebie piękno w tak młodym wieku.

 

30-tki

 

Po trzydziestce makijaż robimy z przyzwyczajenia. W tym celu nie wyobrażamy sobie życia bez tuszu do rzęs. Stawiają też na podkłady pielęgnujące skórę twarzy i tak jak ich młodsze koleżanki kupują błyszczyki do ust i szminki.

 

Między 40-tką a 60-tką

Kobiety po słynnej 40-tce są pogodzone ze sobą traktując makijaż jako dodatek do ich wyglądu. Po 40 tce Polki sięgają też po tusze do rześ i błyszczyki. W szafach z kosmetykami poszukują dobrej jakości cienie do rzęs i konturówek.Zaś panie po 60-tce malują się bo chcą wyglądać młodziej. W tym celu kupują dobrej maki tusze do rzęs i szminki.

productsBG

Na sam koniec warto wspomnieć, że dobry make up musi być zrobiony kosmetykami których termin ważności oraz przydatności po otwarciu są aktualne. Poświęćmy temu sporą uwagę by nie narazić naszych twarzy na niepotrzebne uczulenia lub podrażnienia skóry

28 października 2017

Join the discussion One Comment

  • Natalia pisze:

    W moim przypadku na piedestale stawiam palety cieni! <3 Coraz sukcesywnie powiększam ich kolekcje, ot, taka moja miłość 🙂
    Makijaż postrzegam jako swoistego rodzaju sztukę i artyzm.
    Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply