8 produktów szczęścia

 Kobiety malują się, żeby poczuć się dobrze i być bardziej pewną siebie. Doskonale wiemy, że dobry makijaż eksponuje nasze atuty a maskuje nasze niedoskonałości.

Women like make- up to feel good and confident in themselves. We know that good make-up exposing our strengths and masks our imperfections.

Wersja sauté

 

Wiele kobiet wciąż nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Od niedawna panuje trend ”natural beauty”. Uważa się, że im mniej makijażu na naszej twarzy tym jesteśmy piękniejsze. Ta technika jest jednak bardzo trudna i wolimy malować się zdecydowanie.

 

Najpopularniejsze

Według badań marketingowych kobiety w Polsce  najczęściej  kupują tusze do rzęs (98%).Na drugim miejscu są lakiery do paznokci(93%). I na co dzień używamy również szminek(88%). Spora część z nas inwestuje w dobrej jakości kredki do oczu(85%) zaś konturówki do ust cieszą się najmniejszym powodzeniem.

Co kraj to inny make up

 

Jeżeli chodzi o kobiece podejście do dbania o siebie, Polki na światowej liście wypadają  całkiem nieźle.  Poświęcamy średnio ok 5 godzin tygodniowo aby zrobić dobry make up codziennie. Po tym względem wyprzedzają nas tylko Włoszki, Francuski i Amerykanki. I według opinii my Polki robimy makijaż  dla siebie a nie dla naszego mężczyzny.

Makijaż a wiek

Każda z nas niezależnie od wieku kupuje przynajmniej raz w roku jakiś produkt do makijażu. Zaś minimum raz w tygodniu używa 8 różnych produktów do makijażu.

18-stki

 

Najmłodsze z nas robiąc makijaż chcą przede wszystkim poczuć się pewniej. W tym celu sięgają po tusz do rzęs i podkłady. Chętnie też sięgają po pomadki oraz błyszczyki do ust aby wydobyć z siebie piękno w tak młodym wieku.

 

30-tki

 

Po trzydziestce makijaż robimy z przyzwyczajenia. W tym celu nie wyobrażamy sobie życia bez tuszu do rzęs. Stawiają też na podkłady pielęgnujące skórę twarzy i tak jak ich młodsze koleżanki kupują błyszczyki do ust i szminki.

 

Między 40-tką a 60-tką

Kobiety po słynnej 40-tce są pogodzone ze sobą traktując makijaż jako dodatek do ich wyglądu. Po 40 tce Polki sięgają też po tusze do rześ i błyszczyki. W szafach z kosmetykami poszukują dobrej jakości cienie do rzęs i konturówek.Zaś panie po 60-tce malują się bo chcą wyglądać młodziej. W tym celu kupują dobrej maki tusze do rzęs i szminki.

Na sam koniec warto wspomnieć, że dobry make up musi być zrobiony kosmetykami których termin ważności oraz przydatności po otwarciu są aktualne. Poświęćmy temu sporą uwagę by nie narazić naszych twarzy na niepotrzebne uczulenia lub podrażnienia skóry

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *