Czy warto mieć romans?

   Czy warto mieć romans?

   Spotykasz żonatego faceta, jest czarujący i taki, jak z bajki, ale czy warto mieć romans z nim? Na takie pytania szukam odpowiedzi na blogu o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie. Wiele informacji  zawieram też z zakresu psychologii oraz konkretna wiedza o oszustach matrymonialnych.

Czy warto mieć romans?

   W historii świata było mnóstwo romansów, które zmieniało bieg historii, decydowało o losach państw. Ale schodząc na ziemię i patrząc z twojej perspektywy, domowego ogródka: czy romans się Tobie opłaca? Czy nie jest to strata czasu?

Nieplanowany romans

   Spotykasz jego, wiesz że ma żonę. Wiesz, że będziesz odgrywać w tym trójkącie małżeńskim rolę kochanki. Znajdujesz się non stop w cieniu, prowadzisz sekretne życie, by nie zrujnować jego małżeństwa i swojej reputacji.
W pewnym momencie, męczy Ciebie taki układ. Bo wiesz, że jesteś kobietą do towarzystwa, istniejesz tylko w jego drugim życiu, w innym mieście albo żyjesz jako kochanka w komputerowej rzeczywistości.
Zaczniesz negocjować, że to nie wstyd, przecież zamężne kobiety też mają romanse!

To jak gra w pokera

    Romans wpłynie na życie każdej osoby, w takim trójkącie małżeńskim. O romansie dowie się jakaś część twojego otoczenia i ich małżeństwa. Możesz być poproszona o dyskrecję z jego strony, albo zniknięcie z życia mężczyzny, przez jego żonę.
    W konsekwencji wylądujesz albo na terapii albo będziesz zmuszona wyjechać z miasta, bo albo ludzie ciebie napiętnują, albo wiele miejsc będzie ci przypominać o waszym romansie.

Nie ty jedna

   Możesz być jedną z iluś tam kochanek, które pakują się w romans. Możesz doświadczyć 2 różnych typów romansu, realny ze spotkaniami w twoim domu, w jego nieoficjalnym apartamencie, w hotelach, na wyjeździe, albo żyć w platonicznym romansie, który pielęgnujesz na czacie , w e-mailach lub sekretnie obserwując mężczyznę z dala, z dystansem w zachowaniu.

    Romans może ciebie wiele nauczyć. Dowiesz się, jak facet zdradza, jak kłamie, jak oszukuje ciebie i swoją żonę. Przekonasz się, jakim uczuciem darzy ciebie żonaty facet.

   Romanse są skomplikowanymi relacjami. Romans zmienia ciebie, jego i żonę. Romans wywleka na światło dzienne różne emocje, problemy psychiczne, tęsknoty. Romans uczy kobiety psychologii uczuć i zachowania mężczyzny.

Zwiąż się ze mną

    Kobiety wchodząc w romans, na poziomie uczuć domagają się zaangażowania, ze strony żonatych kochanków.
Romans daje złudne uczucie nadziei na nowy związek z mężczyzną.
Wiele z nas jest samotnych i romans dla nich jest szansą na lepsze życie.
Mało z nas potrafi trzeźwym okiem ocenić sytuację i za wczasy nie wchodzić w głupią relację, raniąc siebie i inną kobietę.
    Są też takie z nas, mężatki, które albo romansują z innym żonatym, dla zabawy, albo głupio myśląc, że wymienią sobie męża, na pewnym etapie swojego życia.
Samotne matki, garną się do żonatych, bo mają dość samotności, ciągłego użerania się z problemami i mają nadzieję, że ten żonaty facet, jak za dotknięciem czarodziejskiej pałeczki, zmieni jej życie w bajkę.

Wspólny mianownik kochanek

   Na pewno wszystkie kobiety mające romans, łączy jedno.
Żyją jak aktorki z drugiego planu, przyglądając się mężczyźnie i jego życiu, jak zza kurtyny. Życie takich kobiet, jest obarczone wieloma wątpliwościami. W zależności od zażyłości, czasu trwania, wszystkie rozważają , co to będzie jak romans wyjdzie na jaw? Jak masz romans z kolegą w pracy, zamęczasz się pytaniami, jak zareagują ludzie w pracy, gdy dowiedzą się o romansie? Co powie na to twoja matka, jak zareaguje były partner, co pomyśli o tobie jego czy twoje dorosłe dziecko?
Jak to się skończy?

Wątpliwości kochanki

   Na pewnym etapie romansu, kobietę dopadają wątpliwości, trapi je ich własne sumienie. Bo wiedzą, ile on ma dzieci, jak żyją beztrosko. Co myśli jego żona, że ty jako kochanka jesteś z nim w relacji? Czy zniszczy ciebie, czy dopuści się jakiejś zemsty czy odpuści i odda ci swojego męża?
    Kochanki są to często kobiety nierozumiane. Mają niskie poczucie wartości. Są to kobiety, które w przeszłości doświadczyły jakiejś straty lub traumatycznego wydarzenia. I jak żonaty facet pojawia się w ich życiu, to one nagle czują się jak księżniczki. Atencja, seks, komplementy leczą jej poranione serce.
    Ale w romansie takie dowartościowanie kobiecego ego, trwa krótko. Fascynacja seksem mija, jak facet nauczy się, jak doprowadzić ciebie do orgazmu, dowie się jaka jesteś w seksie. Adorowanie ciebie przez żonatego faceta, też się kiedyś kończy, jak łowca który ustrzeli niedźwiedzia. Wtedy kończą się natychmiastowe odpowiedzi na sms’y, nie odbiera wszystkich twoich połączeń, nie dotrzymuje słowa, spóźnia się, przesuwa spotkania na boczny tor. Wakacje spędzasz samotnie, bo jego rodzina jest na pierwszym miejscu. Święta Bożego Narodzenia spędzasz sama, bo on ma wigilię z bliższą i dalszą swoją rodziną. Walentynki obchodzisz wieczorem, bo najpierw jest kolacja we dwoje z jego żoną a z tobą, może w nocy, albo następnego dnia.
   Bywa i tak, że jakiegoś dnia nie przyjdzie bo obchodzi urodziny żony, są imieniny jego matki, zakończenie roku jego dzieci, rocznica jego małżeństwa. Wtedy kochance urywa się grunt pod nogami. Jesteś marginalizowana, nie masz balansu uczuciowego, alternatywy, przyjaciela, który ciebie akceptuje z romansem. Tkwisz w martwym punkcie, bo on boi się odejść, nie chce podziału majątku, zwłaszcza aktywów w ich wspólnej firmie. W końcu słyszysz, że on nie odejdzie i nigdy nie zapewni tobie bezpieczeństwa. Nie będzie chciał mieć z tobą dzieci, żeby nie płacić alimentów i żeby nie być z tobą, w jakikolwiek sposób, uwiązany.

Różne rodzaje romansów

   Tkwisz w romansie, jesteś kochaną, płaczesz nocami i non stop myślisz gdzie on jest, jak do niej mówi, jak spędza z nią wieczory, co robią w ich wspólnej sypialni.
Obwiniasz siebie, że ty nic nie zrobiłaś, to nie ty zaczęłaś, a teraz to ty najbardziej cierpisz.
   Każda kochanka powinna wiedzieć, jakie są typy romansów i dlaczego wchodzisz w taki romans. Warto to wiedzieć, żeby zrozumieć samą siebie, czemu się weszło w romans oraz co trzeba zrobić by uwolnić się z tej sytuacji.

Romans jeden z miliona

   Możesz wejść w romans z seryjnym kochankiem. Twój romans nie jest ani pierwszy ani ostatni. Twój kochanek ma na swoim koncie setki przelotnych znajomości, z młodymi kobietami, koleżankami, singielkami. A nawet, ten żonaty facet, ma na koncie wizyty w burdelach. Kochanek taki nie żywi do ciebie żadnych uczuć. Może być seksoholikiem.
   On romansuje i uprawia seks z tobą, żoną i jeszcze innymi kobietami, w tym samym czasie, bo nie potrafi przywiązać się emocjonalnie do żadnej z was. Romans traktuje jak odskocznie od swojego małżeństwa, może usprawiedliwiać odmowy seksu z żoną, bo jest nasycony stosunkami z innymi kobietami. Taki facet świadomie wysyła ci sygnały, że nie ma wobec ciebie żadnych poważnych zamiarów.
   Więc dochodzisz do wniosku, że związałaś się albo z narcyzem, albo egoistą.
Będąc w takim romansie, odpowiedz sobie szczerze czy chcesz być tak niepoważnie traktowana, jak zabawka?
Będziesz wyzywana, jak wyznaczysz warunki. W życiu codziennym będziesz żyła w lęku, bo nie znasz dnia ani minuty, jak jego emocje się zmieniają z prędkością światła.
   Tacy kochankowie często mają kłopoty w domu rodzinnym, stres i porażki w pracy, mało przyjaciół czy zaufanych kolegów.

Przygodny seks

    Oj , wyjazdy służbowe, integracja poza firmą, praca poza domem, sprzyjają przeżywaniu przygód miłosnych.
To takie konsumowanie siebie na jedną noc.
   Nie łudź się , że z tego będziesz coś stałego. Facet taką sytuację ewidentnie traktuje jak przygodę. Namiętność jest oszacowana na jedną noc, nieziemskie przyciąganie i pożądanie trwa chwilę.
Takie chwile często wynikają z tego, że w małżeństwie są trudne dni, kłopoty przygniatają faceta, jest jakaś tragedia i brak wyjścia z tego. Seks na jedną noc, jest oderwaniem się od tej rzeczywistości.

Romantyczność

    Nie każdy facet jest draniem, Zdarzają się romantyczne relacje.
   To jest dłuższy związek, gdzie na pewnym etapie pojawiają się uczucia kochanków, skłaniają one wtedy do refleksji, czy pobiorą się, czy zdradzani małżonkowie zgodzą się na rozwód?
Mogę ciebie chwilowo pocieszyć, że o ile taki facet ,nie jest seryjnym kochankiem, a myśli o tobie poważnie, to możesz się łudzić, że rozwiedzie się dla ciebie.
   Spoiwem tego romansu są silne, jego uczucia. Ale jeśli on ma słaby charakter, pojawia się szantaże żony, nagle stanie się jakaś tragedia w jego rodzinie, więc decyzja o rozstaniu i waszej przyszłości, będzie wiecznie odwlekana.

Starzy kochankowie

   Są takie sytuacje, że facet prowadzi podwójne życie. Znam historię, kiedy bogaty prezes zadłużył się w młodej studentce. Kupił jej mieszkanie, łożył na utrzymanie, opłacał jej studia, bo …zakochał się. A w tym samym czasie, parę ulic dalej, miał wspólny dom z żoną. Żył w małżeństwie, dopełniał swoje obowiązki jako mąż, wychowywał wspólnie z żoną 3 dzieci , prowadził z wielkimi sukcesami oddział w Polsce, międzynarodowej korporacji.
  Gdy pogubił się w numerach telefonu, wyszedł jego romans oraz to jak żyje jego kochanka.

  Co więc takiego stało się ?

Z obiema kobietami czuł pożądanie. Kiedy w małżeństwie pik namiętności słabł, młoda kochanka dopełniała te braki.
Doszło do wykształcenia się bliskości z obiema kobietami. Zwierzał im się, mówił o swoich uczuciach, obawach. Obie go słuchały, otaczały opieką i szacunkiem.
Zaangażowanie pojawiło się i w małżeństwie i w romansie. Od dwóch kobiet poczuł namiętność, poczucie bliskości oraz zaangażował się z relacje z nimi.

Tak oto doszłyśmy do końca.

Wiesz już jakie typy romansu mogą ciebie spotkać.
Warto postawić wszystko na jedną kartę?

 

czy warto mieć romans post na blogu chicbykate.com
czy warto mieć romans post na blogu chicbykate.com

 

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *