Dlaczego facet udaje?

dlaczego facet udaje wpis na blogu chicbykate

 

Dlaczego Twój facet udaje, nawet jak jest przystojny, że jest taki a nie inny?

Facet udaje

Po mimo jego atrakcyjnego wyglądu i przemiłego zachowania, facet udaje że jest kimś, udaje mu że mu zależy. Oczywiście to nie wychodzi na początku znajomości. Sama przez pierwsze dni, jesteś jak zaczarowana. No bo w Twoich życiu, pojawił się chłop i jesteś w końcu w związku.

 

Zobaczmy na przykładzie jak facet udaje kogoś kim nie jest

 

Był sobie kapitan statku i jego przyjaciółka. Rejs był miły i romantyczny. Pewnego ranka statek uderzył o skałę w morzu i zaczął się topić.
Zrobiło się bardzo niebezpiecznie i niemiło.
Jak to mężczyzna i najważniejsza osoba na statku zebrał załogę i odpłynęli na ściągniętej szalupie. Zaczął się zachować,tak jakby był kimś innym.
Był zdecydowany, męski i konkretny. Sam wyznaczył kierunek.
Był sztorm, a łódka była mała i przepełniona. Wszyscy modlili się, żeby przeżyć.
Okazało się, że od kilku dni płynęli w głąb morza, w niewłaściwym kierunku.
Przyjaciółka przeraziła się i z wyrzutem zapytała kapitana:
„Dlaczego tak robisz? Zawsze jesteś pewien, kierunku w którym płynie łódź?”- krzyknęła do niego.
„ Czasami tak trzeba robić. Facet udaje kogoś kim nie jest. Przy ludziach, by nie wywołać paniki, zawsze trzeba sprawiać wrażenie pewności.”- zapadła pauza i dodał-” Nawet najwięksi i najsłynniejsi i najmądrzejsi mężczyźni tak robią, nawet jak w głębi duszy nie wierzą w siebie!”.

Taki oto morał

Nie tylko Ty wpadłaś w sidła aktorstwa faceta, a po jakimś czasie uciekałaś od niego, bo Cię oszukał. Orientujesz się sama, ze facet udaje, że mu na tobie zależy, ale bo jakimś czasie odchodzi.
Niepewność faceta wychodzi prędzej czy później. I mimo, że jest choćby profesorem, najlepszym chirurgiem w Polsce, czy po prostu zwyczajnym facetem, który dostrzegł Ciebie w tłumie, w środku lęka się.
Boi się momentu, że życie go zdradzi, że jest nieomylny.

Facet udaje ale boi się nawet przed sobą

Większość facetów czuje w środku strach. Bo na zewnątrz muszą być 100% mężczyznami, tak jak im świat nakazuje. Niby chce ale udaje, że mu nie zależy.
Ale w środku dalej są małymi chłopcami, którzy najchętniej przytulili się do matczynego łona.
Z jednej strony podoba im się to, że mogą być łowcami przygód i zdobywcami. Że mogą pokazać co złapali, na jaką górę wspięli się, ile razy opłynęli samotnie oceany. Ale jednocześnie przy tym, ciągle myślą o porażce. Mają w myślach obraz, że ktoś widzi ich, że im się nie udało. Uważają, że w każdej minucie ich udawania kim chcą być, ktoś ich obserwuje i zdemaskuje, jak jest prawda o nim samym.

Wizyty u rodziców

Dlatego tak facet stresuje się, jak musi iść do Twoich rodziców. Wtedy jak facet udaje, że on  kogoś, ale rodzice, przyjaciele wiedzą, tylko udaje chojraka. Dlatego, tak ważne jest chłodne podejście i obserwacja osób 3-cich, tak często zderza Cię z prawdą o nim. Nie martw się, jak też miałam tak kilka razy.
Ja cała w skowronkach, zacałowana i ciągle przytulana, a moja mama po 2 minutach wyrokowała „ daj sobie spokój z nim”.
I na przekór nie robiłam tego, a później wychodziłam jak Zabłocki na mydle. Po prostu facet udawał kogoś innego, niż był.

Facet udaje na różnych polach swojego życia

Nie ważne kogo byś zapytała, czy profesora chemii czy najważniejszego polityka w państwie, oni zawsze boją się roli bycia dobrym mężem, ojcem, majsterkowiczem czy biznesmenem.
Były takie badania, w Ameryce, gdzie zapytano facetów, jak często jest innym facetem, niż na jakiego wygląda. To aż 76% respondentów odpowiedziało, że tak ma często. A tylko 24% mężczyzn odpowiedziało, że tak rzadko się czuje lub nigdy nie był kimś kim nie jest w rzeczywistości.

Stąd wniosek jest taki, że w głowie faceta przez prawie całe życie, toczy się bój. Walczy w środku z tym, że nie jest wystarczająco dobry w tym, co robi.

Jakie są oznaki, że on tylko udaje

Aby zrekompensować sobie ten stres, aktorstwo i bycia w ciągle na widoku, mężczyzna rzuca się w wir pracy.
Zamyka się w garażu albo zaszywa się w gabinecie. Tam już nie musi udowadniać przed żoną, że nie potrafi zapewnić byt i być super zdolnym we wszystkim.

Najgorsze chwile w życiu faceta

Koszmarem dla faceta jest problem albo pytanie czy oczekiwanie.
Coś się zepsuje, zwracasz się do mężczyzny z tym problemem. Oczekujesz, że naprawi suszarkę, napompuje oponę, wymieni wycieraczki. No bo to przecież banał i zadanie typowe dla mężczyzny. A czy ty wiesz, jaki to jest dla niego koszmar i stres?
Bo w tej jednej minucie żądasz od niego czegoś niemożliwego. Taka sytuacja jest dla niego bardzo upokarzająca, bo on nie wie, jak to zrobić! On nie wie nawet do kogo ma się zwrócić, nie wie czy nawet doktor Google ma odpowiedz na to. Więc dlatego, jakby facet mógł, to by w tej sytuacji zapadł się po ziemię.

dlaczego facet udaje rozmowa pary
dlaczego facet udaje rozmowa pary

Dlaczego facet udaje i naraża się na stres

Wszystkie szczęśliwe mężatki chwalą się facetem. Zobacz, jaki on jest taki czy siaki. Wręcz traktują swoich mężczyzn jak trofeum. Ale w zwykłej codzienności, obserwują ich. I same widzą, że coś jest nie tak. Niby taki dobry biznesmen. Robi kasę i przynosi porządne sumy do domu.
Ale jest problem przybicia obrazka do ściany, jiuż go widzi w seksownej pozie i młotkiem w ręku, to u niego w głowie jest festiwal szaleństwa ze stresem.
Żony są w 100% pewne jego możliwości, zaradności i męskości. Ale one nie wiedzą, co ci mężowie mają w głowach i jak się stresują. Czemu?

Przegląd powodów, dlaczego facet udaje kogoś, kim nie jest

Mężczyzna czy w konkubinacie czy małżeństwie uważa, że zawsze jest osądzany. Nawet w siłowni sam przed sobą pręży muskuły, ściąga się o największy wycisk.
Tak często przecież są zawody boksu, MMA, czy piłki nożnej, gdzie faceci czują, że są wystawieni na oceny, niezależnie od wyniku.
Więc brak obecności kobiety na widowni, albo jej słowa tuż po, niemiłe czy żartujące z niego, są gwoździem do zakończenia relacji z nią. Bo czuje się na maksa upokorzony przez nią.

Facet udaje, bo nie wie jak to zrobić

Narzucone schematy tego co ma robić mężczyzna, a co ma robić kobieta, rodzi niepewność faceta.
Często mężczyźni idą przez życie, robiąc coś pierwszy raz. Często są proszeni o pomoc w czymś czego nigdy nie robili wcześniej. Dlatego tak często czytają, oglądają czy naśladują, jak to robią inni mężczyźni.
I tu ukazuje się też fakt, jak ważny dla każdego chłopca w życiu jest jego ojciec. Bo to właśnie ojciec powinien go wprowadzić do świata męskich obowiązków. Pokazać jak włącza się piłę, jak robi się wkręty wiertarką, jak stawia się lewarek i jak odkręca oponę. Stąd o wiele gorzej mają chłopcy, którzy są wychowywani tylko przez matki, ale ku przekorze życia, oni są bardziej zdeterminowani i wiedzą o wiele więcej, kombinują i uczą się sami na własną rękę.

Facet udaje , ale w głębi chce pokazać, że to zrobi

Pamiętasz zakłady z kimś? Tak samo w głowie mężczyzny, pojawiają się często zakłady, że coś zrobi. Ale robi on to sam ze sobą.
Bo on w głębi swojego męskiego serca pragnie się sprawdzić, spróbować czegoś nowego i ekscytującego.
Stąd tyle męskich zwycięstw wejścia na Mount Everest, samotnych rejsów i majątków za pieniądze w stylu od zera do milionera.

Facet udaje i w pracy i w domu

Już wiemy, jakim psychicznym wyzwaniem jest zrobić coś w domu, na prośbę kobiety.
Ale jeszcze większym poligonem jest zrobić w pracy, gdy się czegoś nie wie.
Codziennie mężczyźni odczuwają w pracy niezwykły niepokój o swoją pozycję w pracy. I stąd tak często są kompletnie wyczerpani na kanapie, po pracy. Bo przez cały dzień udawali przed szefem, że coś zrobią, a jeszcze nigdy tego nie robili.
Pewnie gdzieś tak w głębi duszy, czuł się jak oszust, udając niedostępnego i był pewien że właśnie został zdemaskowany.
Często też, długie godziny spędzone za biurkiem czy w warsztacie, to pokazanie, że coś robi lepiej, bo boi się zwolnienia. Facet często w pracy udaje bo boi się utraty pracy, i tego, że straci przywilej bycia osobą dającą główne utrzymanie swojej rodziny.
I tak samo jak w pracy, nie jest specjalistą od każdej dupereli,tak samo jest w życiu prywatnym.

Nie ma takiego faceta który

Nie ma ani jednego mężczyzny na świecie, który by znał receptę na to, jak być dobrym mężem i ojcem naraz.
Więc jeśli w domu dochodzi coraz częściej do awantur, wygórowanych oczekiwań, facet przestanie udawać. Ale też wycofuje się z aktywnego udziału w życiu swojej rodziny.

Co robić, jak wiemy, że facet udaje

My mamy nad facetami władze. Bo on uważa, że światem rządzi mężczyzna ale to my wiemy, jak nim kierować.
My kobiety, wiemy, że:
musimy pokazywać im szacunek, bo on znaczy dla mężczyzny bardzo wiele.
Codziennie powinnyśmy też dodawać facetowi odwagi, motywować go.
Bo pochlebstwo jest po prostu uwodzicielskim odpowiednikiem otuchy.
Nie wytykaj mu, że czegoś nie potrafi. On i tak w środku jest na maxa zmotywowany aby zrobi to, co chcesz. Ale nie zwracaj mu uwagi, „kiedy w końcu”, „czemu jeszcze nie ma”, „czy ja się kiedyś doczekam”. bo bezmyślnie zabierzesz mu to, co on pragnienaj bardziej . On musi czuć, że jest doceniany przez Ciebie i rodzinę.

Dom to jego ostoja

Wielu mężczyzn spędza całe dnie, w domu jeśli czuje w nim spokój. On w domu musi mieć swoje miejsce, w którym wolno mu na pomyłki i nie martwić się, że my to wiemy.

Seks to duża afirmacja

Nie udawajmy przed sobą tego, że seks odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o dowartościowanie się mężczyzny.
Bo mężczyzna może mieć kiepską sytuację w pracy, mieć ekstra problemy i życie mu się może walić, ale jeśli jego kobieta pragnie go fizyczni i codziennie dodaje mu odwagi, to on będzie i tak przenosić góry i przeskakiwał przez morza.
Tu po prostu chodzi o to by codziennie wysyłać facetowi sygnały, że jest w stanie pokonać każdego smoka.

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *