Dyskretny urok brunetki- french brown

 

Czy można być zachwycającą brunetką i nie mówić po francusku?

Smooth French twist updo on brown hair(Pinterest)

Kolor włosów jest niewerbalnym przekazem o nas samych. Od jakiegoś czasu w salonach fryzjerskich króluje koloryzacja w stylu french brown. French brown to specjalna technika koloryzacji w ciemnej tonacji, która szturmem podbija gust kobiet na całym świecie. Tej modzie uległy nie tylko znane francuski ale również eleganckie amerykanki.

Alex Chung ( claudiabassoboutique)

 Jak zobaczyłam, w magazynie mody, zdjęcia aktorek Salmy Hayek czy przepięknej Marion Cotilliard sama zapragnęłam być brunetką. Ale czym jest french brown? 

Marion Cotilliard (hairdit.net)

Nazwa daje skojarzenie z mocno brązowym ciastem browny. I to skojarzenie jest jak najbardziej trafne. French brown jest odmianą balejażu wykonanym na ciemnych, brązowych włosach. Dyskretnie rozjaśnione, cienkie pasma włosów sprawiają, że kolor włosów nadaje lekkości fryzurze a jednocześnie dba o to by włosy nie przytłaczały urody jej właścicielki. Można by rzecz, że taka koloryzacja włosów daje brunetkom dyskretny urok elegancji. Cały blask i świeżość  koloryzacji opiera się na wykonaniu jaśniejszych, brązowych pasemek. Jasne pasemka wokół twarzy wpuszczone w ciemne włosy odmładzają kobietę i dodają  jej  blasku  w spojrzeniu.  Jaśniejsze o ton lub dwa promyki włosów  sprawiają, że włosów jest więcej. Tak wykonana koloryzacja u brunetek sprawia, że chce się być jedną z nich.

french brown Salma Hayek(magazinel’oreal proffesional)

 

Zamieszczone zdjęcia, pięknie oddają urok tak pofarbowanych włosów.  French brown nie tylko odmienił ciemne blondynki (Marion Cotilliard) ale odświeżył urodę z  natury ciemnych brunetek (Sophie Marceau, Bérénice Bejo).  Jeżeli więc rozważasz wykonanie jakiejś zmiany w kolorze swoich włosów, a nie jesteś zdecydowana na diametralną metamorfozę swojego wyglądu, rozważ zrobienie   właśnie french brown.

french brown (magazinel’oreal profesional)
Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *