Jak bronić się przed psychopatą

   Jak bronić się przed psychopatą

    Znasz już historię Marii i na pewno zastanawiasz się, jak bronić się przed psychopatą.
To jest bardzo trudne zadanie, bo psychopaci robią bardzo dobre wrażenie, w pierwszych minutach znajomości.
Są czarujący, zadbani, seksowni i z dobrym zawodem lekarza, adwokata czy polityka.
   Któż by nie chciał szczęśliwie zakochać się i mieć przy swoim boku czarującego i wziętego partnera. Dodam, że tak jak kobiety ulegają urokowi psychopatów, tak samo dzieje się z mężczyznami.

Jak więc bronić się przed psychopatą?

   Na początku ustalmy jedno. Psychopatia to nie choroba, którą można wyleczyć. To są ludzie z inną budową mózgu, od urodzenia są psychopatami i ani tego nie wyleczysz, ani nie zmienisz, nie wychowasz też na nowo psychopaty ani nie wybłagasz by dany osobnik nie zachowywał się jak psychopata, bo on po prostu jest psychopatą.

Więzienia pełne psychopatów

   Psychopata nawet po wyroku za znęcanie się, stalking, czy za naruszenie miru domowego, mimo oszustwa finansowego, nie zresocjalizuje się w więzieniu. Stąd wielu badaczy psychopatii ma gotowych pacjentów do badań w więzieniach. Są to mordercy, zabójcy dzieci, pedofile. I co dziwne a zarazem ciekawe, dostają ogromną ilość listów, od kobiet zafascynowanych ich osobami, które zbzikowały na ich punkcie.

Zakochane w psychopatach

   Nie wińmy tego dziwnego zachowania kobiet, ale zakochane w psychopatach, często same są zaburzone psychicznie.
Są to też kobiety, na przykład seksoholiczki, które na samą myśl uprawiania seksu z użyciem przemocy i wyrafinowanych technik seksualnych, aż trzęsą się z ekscytacji, że mogły by uprawiać perwersyjny seks z psychopatą.

 

   Ja już pisałam o kobietach, które zakochały się w psychopatach tu: https://chicbykate.com/zakochalam-sie-w-psychopacie/, które w większości mają zaniżoną samoocenę własnej osoby.

 

   Są też naiwne kobiety, które przejawiają narcystyczne cechy i myśląc w głupi sposób,są w pełni przekonane, że zmienią psychopatów.
Psychopaci w więzieniach, są też bardzo szarmanccy, o bardzo przystojnej aparycji, którzy uwodzą swoją tajemniczością prawników, psychologów w więzieniach, kobiety w służbie więziennej.
Ofiary po związku z psychopatą mówiły, że nie mogły się oprzeć ich urokowi, bo wyglądali normalnie, tak samo jak my mówili i zachowywali się, a do tego byli wyśmienitymi uwodzicielami.
    A psychopatę kręci to, że ma władzę nad innymi, czując się wtedy wyróżnionym, że złapał taką ofiarę, mimo pobytu w więzieniu.

Znana afera w Ameryce

   Wiedz jedno, że pozory mylą, jeśli chodzi o psychopatów. Przypomnij sobie historię z życia. Amerykański aktor Johnny Depp zakochał się (!!!) w aktorce, która partnerowała mu w jednym z filmów. Co więcej, oszalał na jej punkcie tak mocno, że rozstał się z długoletnią partnerką, z którą miał 2 dzieci. Po 14 latach odszedł od Vanessy Paradise, do 25 letniej Amber Heard. W procesie o zniesławienie Johnny Depp wykazał że jego była żona manipulowała nim, miała cechy narcystyczne, seksualnie prowokowała go, była nieprzewidywalna w swoim zachowaniu. I mimo, że w procesie ustalono że cierpi ona na histrioniczne zaburzenie osobowości, to związek z nią określał, jak ofiara psychopaty.

   Ciągła niepewność, zmienność jej nastrojów tak go wyssała z życia, że podobnie zachowywał się jak ofiara psychopaty. I też on określił, że od pierwszych dni znajomości z nią, był oczarowany tą młodą kobietą. Był pod jej silnym urokiem.

Nie wyleczysz

   Dla psychopatów powinna być wskazana terapia, lecz to jest broń obosieczna.

Wielokrotnie biegli w sądach stwierdzali, że psychopata na terapii wręcz uczył się, jak ma być normalny, by później ze zdwojoną mocą zaatakować ofiarę. Uczyli się od psychologów, po przykrywką sesji z terapeutą, jak mogą stać się takimi samymi osobami jak my. Dzięki temu jeszcze bardziej byli niebezpieczni dla swoich ofiar. Trudno było stwierdzić, że po terapii, psychopata jest psychopatą.
   Zachowywali się bardzo wiarygodnie i jak zwykli ludzie.

 

Metoda na ochronę przed psychopatą

   Ofiary często są zamęczane tak, że są na skraju życia i śmierci. Żyją w strachu, nie odczytują dobrze sygnałów ostrzegawczych, wiecznie manipulującego nimi psychopatów. Toną w morzu kłamstw psychopaty. Nie wiedzą w końcu, co jest prawdą a co kłamstwem.

 Co trzeba zrobić

Na pewno musisz odejść od psychopaty.

   Zakończ wszelką relację zawodową, towarzyską czy związek z psychopatą. Drastycznie i zimną krwią, pewnie z pełną determinacją spakuj się i wyprowadza ze wspólnego mieszkania. Zmień zamki w drzwiach i kod do domofonu czy innych zabezpieczeń w twoim domu.

Zablokuj telefon na jego numer.

    Jeśli dzwoni i sms’uje z innego numeru, zmień sama swój numer telefonu. Zablokuj wysyłanie e-maili do ciebie. Zmień hasła dostępu do swojej poczty elektronicznej. Powyłączaj wszelkie komunikatory z psychopatą. Zrób wszystko aby wyrzucić go ze swojego życia, pod względem komunikacji z psychopatą.

Nie ulegaj jego urokowi, obietnicą i deklaracją.

    Nie rozmawiaj z nim, nie negocjuj, nie dopuszczaj do kontaktu z tobą psychopaty, przez osoby trzecie.

Przygotuj się na to, że psychopata przeciwstawi przeciwko tobie całe, wasze wspólne towarzystwo.

   Możesz się liczyć z tym, że rodzina będzie zaniepokojona, bo psychopata nagadał na Ciebie. Spodziewaj się dziwnych rozmów w pracy ze swoim szefem i kolegami, bo psychopata kontaktował się z twoim miejscem pracy.
   Odejdź i nie rozmawiaj z ludzmi, którzy są nasłani przed psychopatę, choćby nowe zlecenie, praca, oferta współpracy była super atrakcyjna. Zakończ spotkanie i odejdź.

Nie rób i nie planuj żadnej zemsty na psychopacie.

   On to już pewnie zrobił przeciwko tobie i będzie działać bardzo wyrafinowanie i skutecznie, aż  do chwili  by do końca zniszczyć ciebie. Nie trać energii na mszczenie się nad psychopatą, tylko odejdź i utnij wszelkie ścieżki do siebie.

Nie ulegaj szantażowi emocjonalnemu psychopaty.

Nie analizuj co by było i jakby było, gdybyś zawróciła i na nowo zaczęła relację z psychopatą.

   Jesteś zbyt emocjonalna i ludzka, by ponownie żyć w piekle z psychopatą. Dla niego jesteś nikim, psychopata nie czuje do ciebie nic i nie ma żadnych dobrych zamiarów wobec Ciebie.

Zmień pracę jeśli twój kolega z innego biurka jest psychopatą.

   Nie tkwij w pracy, gdzie twój szef jest psychopatą.
On będzie się bawił tobą, czerpał satysfakcję z męczenia ciebie i mobbingowania w białych rękawiczkach, w miejscu pracy.
  A jeśli z tobą rywalizuje i chce awansować, to wiedz, że ucieknie do każdego, parszywego planu, by ciebie nawet wyrzucić z firmy, w której pracujesz.

  Dopóki nie pozamykasz wszystkich spraw, które ciebie łączą z psychopatą, to pomóż sobie w następujący sposób.

Stawiaj opór.

    Jeśli ktoś ciebie pomawia, od razu mów prawdę i swoją wersję zdarzeń. Jeśli psychopata krzyczy na ciebie, kategorycznie zażądaj zmiany zachowania. Na nagłe sytuacje, zatrzymaj się, wstrzymaj oddech i zachowaj się inaczej, niż wskazywałaby na to twoja reakcja.

Komunikacja z psychopatą powinna opierać się na twoim schemacie.
  Jeśli psychopata naciska na ciebie, zaskakuje, zastrasza, odmawiaj, żądaj chwili do namysłu, kończ rozmowy zasłaniając się innymi obowiązkami.

Nie odpisuj od razu na e-maile, zostaw w spokoju sms’y, ignoruj jego bombardowanie na komunikatorach z tobą.
   Kieruj się logiką a nie emocjami, kiedy masz bezpośredni, w realu kontakt z psychopatą.

Nie zachowuj się tak, jak robiłaś to w związku.

   Bo psychopata będzie miał nad tobą przewagę i będzie dalej działał, tak jak dotychczas.

Mów i przystawaj cały czas przy swoim. Psychopata będzie ciebie prowokował, zwiększał presję czasu i strachu. Ty nie poddawaj się i mów tak samo jak zdarta płyta winylowa.

Nie zmieniaj swojego zdania i bądź konsekwentna

   Jeśli będziesz cały czas tak samo mówiła i zachowywała się, zmęczysz psychopatę, a osoby wokół ciebie, które będą widzieć twoją konsekwencję i determinację w zachowaniu, uwierzą tobie i będą twoimi sprzymierzeńcami.

Nie bój się psychopaty.

   Będziesz krytykowana, wyśmiewana, ośmieszana. Nie obawiaj się konsekwencji prowokacyjnego zachowania psychopaty. Lepiej wyjść z piekła niż w nim wiecznie tkwić.

Walcz z manipulacją.

   Zapisuj sobie zdarzenia, daty, okoliczności. Zbieraj dowody. Nagrywaj rozmowy. Zabezpiecz wszystko, co zawiera jego czy jej wersję zdarzenia. A gdy przyjdzie tobie zmierzyć się jego z manipulacją, jasno komunikuj swoje zdanie i emocje, które wzbudza w tobie ta manipulacja.

   Jeśli przyjdzie zmierzyć ci się z:
zamierzonym milczeniem, cichymi dniami w domu czy w pracy, z wrzaskami, trzaskaniem drzwiami, szafkami, rzeczami, łzami, docinkami, groźbami nie zmieniaj kierunku swojego działania ani zdania. Powiedz wprost, że rozumiesz jego punkt widzenia, ale ty zrobisz to czy tamto i nie uda mu się zmienić twojego postępowania.

Mów psychopacie, który jest manipulatorem, że oczekujesz tego czy tamtego.

Stawiaj mu warunki, żądaj szczerości i uczciwości. A jeśli jest sukinkotem, mów mu wprost, że rani ciebie i że zamierzasz z tym związkiem czy sytuacją skończyć w taki czy inny sposób.

Wyznaczaj granice. Wskaż, że to jest twoja strefa komfortu, że do tego miejsca czy czasu tolerujesz jego czy jej zachowanie, a po przekroczeniu tych, twoich granic zrobisz to czy tamto. Uczyń to, mówiąc mu o tym w spokojny i zdecydowany sposób.

Rozmawiaj z manipulatorem tak, aby powtarzał to, co ty powiedziałaś i to, co ty zrobisz jak on nie będzie się z tobą liczyć. Mam nadzieję, że choć trochę Ciebie uświadomiłam moimi informacjami. Głęboko wierzę, że wiedza zawarta w tym poście na blogu o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie, da Ci moc przyjęciu odpowiedniego zachowania. Wiele informacji z zakresu psychologii oraz konkretna wiedza o oszustach matrymonialnych, staram się tutaj zawrzeć i uświadamiać Nas- kobiety.

 

Takie triki, opisane w poście  na blogu o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie, przydarzą sie. I to będzie zachowanie, które postawi na twoim. Psychopatę może to zniechęcić się i zostawi ciebie w spokoju, albo ty nabierzesz siły i przekonania, że czas już ewakuować się i raz na zawsze wywalić psychopatę ze swojego życia.

 

jak bronić się przed psychopatą post na blogu chicbykate com
jak bronić się przed psychopatą post na blogu chicbykate com

 

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *