Jak działa oszust matrymonialny z Ameryki?

Jak działa oszust matrymonialny z Ameryki

   Rekordy oglądalności w zeszłym roku, bił dokument o „Oszuście z Tindera”, a jego historia inspiruje do odpowiedzi, jak działa oszust matrymonialny z Ameryki.
   A że mój blog jest o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie. Więc nie pozostaje mi nic innego, jak drążyć temat o oszustach. Zamieszczam tu, też wiele informacji z zakresu psychologii oraz przekazuje konkretną wiedzę o oszustach matrymonialnych. Myślę, że ten post dostarczy ci niezbędnych informacji, o tym jak działa oszust matrymonialny z Ameryki. Sama kiedyś padłam ofiarą oszusta pod względem emocjonalnym, stąd wiem ,że wiele kobiet chętnie przeczyta to o czym piszę, bo mam w tym już doświadczenie i rozumiem ofiary oszustów matrymonialnych. Czuję się też w obowiązku przekazywać dalej tę wiedzę, by kobiet, które padną ofiarom oszusta na kasę z Ameryki, było jak najmniej w Polsce.

Oszust matrymonialny z Ameryki

   Ale wracając do znanego już w sieci , dokumentu o oszuście z Tindera, to film ten opowiada historię mężczyzny, który jako bardzo atrakcyjny fizycznie facet, zawierał znajomości z kobietami na Tinderze i wykorzystywał je finansowo.

Zdobywał ogromne pieniądze a później znikał. W tej historii, z całą pewnością mamy na pewno do czynienia z oszustwem.
Specjaliści tacy jak prawnicy a nawet detektywi, z zainteresowaniem obejrzeli ten dokument i dzielą się swoimi przemyśleniami w sieci.

   Jak zauważają, detektywi z Averto,z polskiej firmy usługowej w zakresie wynajmowania dedektywów do spraw prywatnych, to widzą oni w działaniach oszustów, pewnie schematy w nawiązywaniu i prowadzeniu znajomości z kobietami na Tinderze. W trakcie przysłuchiwania się wywiadu z polskim detektywem, dowiedziałam się wiele interesujących informacji, na Youtobe.

Proszę przeczytaj to, ku przestrodze.

   Pierwszy etap to rozpoznanie ofiary, czyli kobiety która szuka miłości swojego życia, i jest gotowa dla miłości zrobić bardzo wiele, takiej kobiety szuka oszust z Ameryki. Także oszust z Tindera wybiera rozwódki i kobiety po przejściach.
Drugim rodzajem kobiet, który oszust poszukuje, to kobiety po rozstaniach, w różnych przyczyn. Czasami trafia na kobiety po związkach długoletnich a czasami na kobiety , które straciły swoją miłość życia w wypadku, w tragicznych okolicznościach.

   Potem jest etap rozkochania przez oszusta tej kobiety. Stąd ofiary dostają często sms, rano i wieczorem, każdego dnia adorują je. Robią to przez długi czas, może to być parę tygodni albo miesięcy, jak ofiara jest trudna do rozpracowania i opiera się emocjonalnie przed zaangażowaniem. Ze swoje strony mogę dodać, że oszust już po 1 dniu znajomości na Tinderze, pisze że kocha i domaga się takiej samej deklaracji.

   A ostatni etap internetowej znajomości z oszustem, polega na pojawieniu się nagłych i niespodziewanych okoliczności. To jest jakaś tragedia, którą trzeba rozwiązać pewnym nakładem finansowym. Albo są to powołania do wojska na misję w Afryce, albo nagły kontrakt do pracy jako lekarz w państwie trzeciego świata, albo wyjazd na platformę wiertniczą, gdzie nie ma zasięgu a jego ekstremalnie niebezpiecznie z uwagi na warunki pogodowe.
Zdarzają się też inne bajki, jak Napad na osobę- oszusta i prośba okupu , lub ucieczka z kraju, z przyczyn wojennych.

  Największą tragedią jest to, że oszusta w Polsce trudno jest ukarać prawnie.

Jako prawnik wyjaśnię ci to.

   Żeby Policja przyjęła zgłoszenie o popełnieniu oszustwa , musi być zamiar tego dokonania, oszukania ciebie na kasę. A ten oszust z Tindera nigdy nie stwarza okoliczności i podejrzeń, że chce ciebie oszukać, tylko zawsze ciebie prosi o pomoc, prosi o pożyczkę, tłumaczy się, że jest pod presją okupu czy jakiś kar finansowych. I ofiara często sama, tu jest ważny aspekt samodzielności, deklaruje chęć pomocy oszustowi a nie jest poza swoją wiedzą pozbawiana jej pieniędzy. Nie ma też żadnych dowodów pisemnych na to, że ktoś jest w tarapatach, są tylko sms i deklaracje obudowane w dziwne historie i zamiar jest po stronie ofiary ale chęci pomoc a nie bycia nabranym w bambuko.

    Prawdziwy zamiar jest głęboko ukryty w głowie oszusta, nie ma na to śladu w korespondencji ofiary z oszustem.
On ciebie prosi o kasę a nie z zimną krwią odbiera ci te pieniądze. I co ciekawe, zawsze też to są pożyczki wzięte przez ofiarę a nie oszusta, darowizny, akty samodzielnego działania ofiary a nie oszusta. Czyli ciężar podania danych aby dostać kasę w przypadku kredytu czy pożyczki jest na ofiarę. Darowizna już sama w sobie jest aktem dobrowolności, więc pod względem prawnym i karnym jest tu wszystko pozamiatane.

    Stąd oszust nie jest karany jako oszust, bo on pożycza pieniądze a nie wyłudza od kobiety.
Żeby było oszustwo, to musi być ten element, że on z góry ma zamiar dokonania oszustwa, że oszust nie odda pieniądze. A wiele razy zdarzy się tak, że on prosi o pieniądze i deklaruje, że kiedyś odda.

W Polsce detektywi mają do czynienia z następującymi typami oszustami:

  • są przypadki, że kobiety są wstanie wziąć hipotekę pod swój dom. Dla oszusta są wstanie zadłużyć się u rodziny, na wiele tysięcy złotych. I ofiary wstydzą się przyznać , że biorą kasę dla kogoś z kim tylko piszą a nigdy nie widzieli się w realu.
  • Była też taka kobieta, która miała wyznaczoną już datę ślubu i byli już zaproszeni goście. Więc to na kobiecie spoczywał obowiązek opłacenia wesela. Oszust obiecywał wiele, a to że zawrze z nią związek małżeński, a to gdzie będzie pracować, a nawet były wybrane imiona dla dzieci z ich wspólnego pożycia.

Lecz bajka źle się skończyła bo oszust zniknął z radaru, na tydzień przed ślubem. Były łzy, złamane serca i do opłacenia kwoty za zorganizowaną imprezę. No i wielki wstyd przed zaproszonymi, którzy nie mieli po co przybyć.

   Oszust często jest biznesmenem, bo kojarzy się to z dużą kasą, stąd kobieta jest szczęśliwa , że oszust będzie ją utrzymywał a ona zajmie się rodzeniem dzieci.
Oszust bywa też marynarzem,bo trzeba wypływać w rejs, daleko na morze, gdzie są sztormy i trudny zasięg połączeń telefonicznych.
Oszust też często jest żołnierzem, który ma misje wojskowe w niebezpiecznych krajach ogarniętych wojną, stąd jest obawa niedostępności i strach przed utratą życia.

   To wszystko, te okoliczności wiążą się z częstymi wyjazdami, po to by jeździć do inny kobiet, które rozkochuje w tym samym czasie. Ot taka brutalna prawda, więc rozłąka nie jest po to , żeby sprawdzić uczucia, scalić miłość. Lecz po to by obrobić inną kolejną kobietę z kasy.
   Detektyw wiele razy otrzymuje zlecenie pod kątem oceny czy pan ma inną kobietę a nawet rodzinę. Niestety mało jest nas kobiet z Polski, które już na początku znajomości , zanim się zaangażują w związek, robią wywiad o tym facecie.
Wiele razy było tak, że mężczyzna był narzeczonym, konkubentem z dziećmi a nawet mężem z dziećmi.

Oszustwa zaczynają się w sieci i to przeważający trend. Ale mogło być tak, że poznali się na ulicy, na imprezie. Bo oszust nie ogranicza się tylko do Tindera, Facebooka, Instagrama.

   To pandemia wymusiła oszustwa przez portale społecznościowe. I zrobiło się też wiele oszustw w social mediach. I prawda jest też taka, że przez pandemię sporo facetów oraz wyrachowanych kobiet straciło pracę, biznes. Więc w obawie o utratę domu pod zastawionego pod hipotekę, samochodu wziętego w leasing, często tacy desperaci uciekali się do wyłudzania kasy przez internet, albo od kobiet albo od mężczyzn, wchodząc w rolę oszusta matrymonialnego. Serio, są nawet tacy, którzy właśnie jak ten z Tindera, uczynili sobie z tego procederu, swój styl życia.

Gdzie działa oszust z Ameryki

    I to nie tylko Tinder jest miejscem gdzie możesz paść ofiarą jego działania, ale też Facebook, Instagram, Messenger, Hangout. Ofiary nie są przypadkowe. Oszust przygotowuje się do tego przestępstwa. Ofiara znajdowana jest po przeprowadzeniu szczegółowego, jak na początek, wywiadu w sieci. Sprawca szuka ofiarę w następujący sposób, czy tak samo się nazywa, patrzy jakich ma znajomych, porównuje profile w różnych miejscach w sieci.
I to jest specyficzny rodzaj ofiar, czyli desperatów którzy dla miłości zrobią wszystko.
I takie kobiety czy mężczyźni ,po tym jak zostali zweryfikowani, są później wypytani, czy są po rozwodach,czy przeżyli śmierć małżonka, a następnie są rozkochiwani.

   Po etapie rozkochania i „grzecznym „ żądaniu pieniędzy, oszust znika. Wtedy ofiary szaleją z rozpaczy, i nie wiedzą co ich bardziej boli, czy utrata majątku czy zranione serce.
I wtedy, jak sama padłaś ofiarą oszusta, i nie możesz się pozbierać po tym incydencie, dobrym rozwiązaniem jest iść do psychologa na terapię a nawet wybierać się do psychiatry.
Ofiarom, wstyd jest zwrócić o pomoc do rodziny czy nawet do przyjaciół. Stąd zamykają się w sobie, nie wychodzą, tracą nadzieję , że kiedyś ktoś ich szczerze pokocha. Rozpamiętują, grzebią się w rozpaczy i tkwią w martwym punkcie.

   I mimo, że tyle się mówi i robi reportaży, to nadal oszuści prężnie działają i ranią kobiety i mężczyzn. I ofiary takie, są narażone na hejt, albo w swoim środowisku, albo wśród znajomych, nawet dotyka ich ostracyzm.

Rodzaje naciągania przez oszusta z Ameryki

   Nie tylko jest oszustwo na pieniądze. Są też przypadki przepisania prawa własności na samochód, na letnie domki z dala od miasta.

Sytuacja ofiary

Ofiary są wtedy przerażone, bo oszuści ci, to są osoby, które mieszkały z nią czy z nim przez jakiś czas. Znają bardzo wiele szczegółów z życia prywatnego ofiary. Wtedy ofiary zle czują się w swoim domach, boją się z niego wyjść, mają wrażenie , że ich ktoś obserwuje, bo tak mocno otworzyły się na oszusta. Strach zalewa ich myśli i zamiast racjonalne działać i zmienić zamki w drzwiach, przeznaczyć czas na wymianę karty do telefonu i do zgłoszenia incydentu na Policję, one tkwią w martwym punkcie.
Uważam, że ofiary nie ma co, za to ich strasznie winić, bo one przebywały, przez bardzo długi czas, pod wpływem manipulacji. Z tego naprawdę trudno jest szybko otrząsnąć.

Oszust nie traci czasu

   Ofiar oszustwa jest bardzo wiele.

   Bo oszust przechodzi od jednego związku do drugiego przechodzi, ot tak sobie. Nie tracą czasu i jeszcze w trakcie rozkochiwania, już zaczepiają kolejne ofiary na Tinderze. Oszuści matrymonialni często gromadzą ogromne majątki, bo właśnie przeskakują z kobiety na kobietę, to samo tyczy się mężczyzn, którzy zostali wykorzystani przez oszustki. Ofiary są przynaglane jakimś utrapieniem, są obarczane smutkiem, są zmanipulowani po to, żeby samemu zaproponować pomoc finansową.
Ofiary, robią to z jednego, racjonalnego powodu. Ofiary dla świętego spokoju, nie chcą kłótni, ani cichych dni, więc proponują oszustowi pomoc finansową.

Nowe technologie a oszust z Ameryki

   Internet wszystko skrócił, w sieci jest się tam bardzo anonimowym.
Ale oszuści to nie są zwykłe osoby, bez doświadczenia. Są to znawcy technologi, szybko zmieniają IP, zabezpieczają swoje konta internetowe. To są profesjonaliści od manipulacji psychicznej i od zabezpieczeń internetowych.

   Ofiary nie wiedzą , że oszustwo materialne i jego ściganie karne, może zaniechać ich dobrowolna wola i deklaracja przekazania kasy oszustowi.
Kiedy są rozkochane w oszuście, nie martwią się, że oszust tylko im deklaruje chęć oddania kasy i do kiedy oraz w jakiej formie . Oszuści wtedy podają dane, jak imię i nazwisko, na nieprawdziwe tożsamości.
   Charakterystyczne jest też to, że oni nie chcą się fotografować, tłumacząc się , że żona była stalkerką. Oni nie chcą się też fotografować się, żeby Policja nie miała ich aktualnego wizerunku, na który można wydać nakaz ścigania.
Oszuści nie wchodzą też w zbytnie podawanie dużej ilości szczegóły co do ich życia. Często mają tylko jednego przyjaciela.
Imiona dzieci, miejscowości i daty w jakich przebywali są ściśle określone i podane w 1-szym e-mailu. Oszuści nie mają rodzeństwa, a rodzice ich nie żyją, by nie dać Policji żadnego tropu do poszukania ich.

   Jeśli po wyjściu z komendy policji wiesz, że Policja nie może pomóc Tobie, to pozostaje tylko już droga powództwa cywilnego. Lecz oszuści zawsze to co mają, to nie mają tego na siebie, tylko jest to zapisywane na inne osoby, często fikcyjne.

A jak my- ofiary damy za wygraną, to oszustowi robimy przysługę. Bo często wolimy już zakończyć psychicznie ten etap w życiu, żeby się nie angażować, nie tracić nerwów, nie czuć wstydu i ani odrazy, nawet wobec siebie.

Warto obejrzeć „Oszust z TInder’a”

   Morał z dokumentu o „Oszuście matrymonialnym” jest taki, aby go obejrzeć w celach edukacyjnych. Zdobyć wiedzę, na ten temat, a zwłaszcza zrozumieć etapy ich działania, oszusta z internetu. Obejrzyj, żeby być uczulonym na to, kiedy dochodzi do prośby pożyczenia pieniędzy i co robić w takiej sytuacji.

    Rozmiar oszust matrymonialnych jest przeogromna. Ofiara oszusta matrymonialnego zawsze jest w błędzie, bo oszust robi wszystko tak, aby ofiara oddała mu dobrowolnie samochód, dom, duże kwoty pieniędzy na koncie.
Co ciekawe , oszuści są specjalnie szkoleni z technik manipulacji, oraz z tego jak działa mózg, by szybko i sprawnie doprowadzić ofiarę do oddania pieniędzy dobrowolnie.

Zrozumieć ofiarę

   Ofiary i oszuści często długo się znają. Nie musi to być przez internet, ale to trwa bardzo długo. I często, jak detektyw podejmuje działania wywiadowcze, to odkrywa to, że oszuści równolegle działają wobec wielu kobiet. Są szkolenia oszustów, na których odbywa się nauka z wielu technik i czynności jak szybko i skutecznie uwieść kobietę.
Często oszuści mają powiedziane, że nie wolno im mówić pewnych rzeczy, budując tym samym, aurę tajemniczości.
Są przeszkoleni, że nie mają się tłumaczyć gdzie i na jak długo wyjeżdżają. Często opowiadają głupoty, że pracują w ABW, w służbach specjalnych, czy że pracują w jednostkach, które obligują je od zachowania tajemnicy zawodowej. A to wszystko, jest tylko po to, by ich zabezpieczać przed wpadkami.

Oszustki z Ameryki

    Oczywiście działa to też w drugą stronę, mężczyźni są też ofiarami. I jak dochodzi do oszustwa, to po tej, często facet bardziej żałuję straconych pieniędzy, w odróżnieniu od kobiet które bardziej boli zranione serce.

   I jest też tak, że ofiary kobiety są to też bardzo bogate kobiety, z wielką karierą , dużymi firmami. I ludzie postronni zastanawiają się, jak tak rozsądna i doświadczona kobieta, tak szybko dała się oszustowi omamić.
Ale to są trudniejsze przypadki, bo oszust długo mieszkał z kobietą, żył z nią pod jednym dachem. Mocno pilnował się i przeznaczył całą energię na urobienie bogatej kobiety, bo stawka żądania pomocy mogła być z góry bardzo wysoka.
Nawet bywają w takich przypadkach, już zarezerwowane śluby w urzędzie cywilnym.
Zaczyna się to bardzo niewinnie. Oszust skomentuje zdjęcie profilowe, napisze komentarz pod postem. I te kobiety odpowiadają na te miłe słowa i tak się zaczyna się znajomość.

    Oszust wobec bogatej kobiety, czyni tylko drobne gest. I jednego dnia wysyła sms’y do kilkuset kobiet,gdzie z tego np. 500 smsów czy komentarzy na Instagramie, 3 lub 4 kobiety na stanowiskach odpowiadają.

  Ale trzeba sobie wyobrazić, że takie kobiety często mając wielkie pieniądze są znużone tym bogactwem.
Dzieje się to na przykład tak, że pewnego dnia, dostojny pan po 60 otrzymuje zaproszenie do znajomych od młodej, 25 letniej blondynki. Są to 3 czy 5 słów, wysłane tylko do niego. I ten pan, w swojej naiwności, odpowiada na jej zaczepkę. A blondynka ciągnie ten temat i tak oszustka, zaczyna osaczać dostojnego bogacza, który jest dostrzeżony i złapany w jej sidła.

Więc przed brnięciem w ten temat zauważ czy oszustka:
-jest bardzo wiarygodna, czyli to co mówi czy jest do znalezienia w wyszukiwarce internetowej,
–  przesyła zdjęcia, które pokazuje są zgodne z rzeczywistością i jest to do zweryfikowania normalnymi kanałami informacyjnymi;
– to co opowiada jest realne, więc tragedie które opowiada są realnie do uwierzenia, poświadczone przez zdjęcia z osobą która zginęła w wypadku czy zmarła na nowotwór.

Więc ty, jako potencjalna ofiara, przed randką z oszustem sprawdź kim ta osoba jest.
Bądź czujny czy czuja i pilnuj, tego co ci oszust obiecuje.

Więc poproś o pomoc np. detektywa ,zanim oddasz pieniądze. Bądź ostrożna, podejrzliwa i rozsądna. Wysłanie detektywa zanim przelejesz pieniądze i nie jest to wcale wstyd aby wynająć takiego specjalistę.

 

jak dziala oszust z ameryki post na blogu chicbykate
jak dziala oszust z ameryki post na blogu chicbykate
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *