Kim jest oszust matrymonialny

   Cały urok człowieka, z którym romansujesz, skrywa się za jego przedstawieniem się Tobie.

Wymyśla on siebie tak, by był dla ciebie atrakcyjny.

   Stąd pojawia się pytanie, kim jest oszust matrymonialny?

 

On z całą pewnością ma opanowaną sztukę idealnego przedstawienia się. Wiadomo, że najlepiej opowiadać o sobie z dobrej strony. Więc on wie, że ma pisać o sobie w czarujący sposób.

On wie, że musi pisać o sobie tak, aby przyciągnąć jak największą ilość wielbicielek.

   Niestety, my kobiety lubimy przystojnych i miłych mężczyzn w sieci, a oszust o tym doskonale zdaje sobie sprawę.

kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com
kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com

   Na każdej aplikacji czy portalu do romansowania, trzeba umieścić dobre i korzystne zdjęcie.

Pod pojęciem dobrego zdjęcia, kryje się pewien kod.         Mężczyźni wiedzą, że muszą być przystojni, umięśnieni, najlepiej w garniturze, na tle ładnych widoków.

Do tego, pozują na tle sportowego samochodu, na jachcie lub jak kto ma takie szczęście w kabinie klasy biznes lub w wynajętym, prywatnym odrzutowcu.    Oszust do tego, w galerii ma dobre selfie,a na sobie ma markową z logiem , premium marynarkę, bluzę , lub mityczny garnitur.

   Oszust jest dobrze uczesany i z zarostem wystylizowanym u barbera.

 

   W opisie też są niepisane zasady. Oszust wie, że zalety są ważne ale nie może też  nie wspomnieć choćby o jednej, swojej wadzie. No bo przecież nikt nie jest dokonały.

   Odpowiednio komponuje opis, dobierając słowa w atrakcyjny sposób. Jak sili się na intelektualistę, cytuje kogoś znanego, żeby zabłysnąć swoją elokwencją. Cóż takiego, więc jest w modzie, żeby był dobry opis.

   Zbadano to i naukowcy ustalili, że trzeba wspomnieć o swojej dojrzałości, bo z nastolatkiem czy młodym szczawikiem, kobieta nie umówi się.

Zaznaczyć też trzeba, że ma się dobre poczucie humoru, bo smutnych ludzi nikt nie lubi.

Pisze, że ma duże grono znajomych, aby ukryć fakt, że siedzi w domu i szuka kobiety aby ją oszukać na pieniądze. Dodaje, że jest czuły i opiekuńczy, żeby stworzyć wrażenie odpowiedzialnego faceta, na którego kobieta może liczyć w każdej sytuacji i chwili.

   Pasje, bo o tym też trzeba napisać, ma zazwyczaj prestiżowe, niecodzienne i drogie.

Stąd wszyscy oszuści podróżują w te i we wte wiedząc, że to musi być drogi i prestiżowy kierunek. Stąd zawsze są to piękne i dalekie wyspy, drogie kurorty w Europie, dalekie destynacje w Azji , i tylko takie, które wymagają lotu w klasie biznes.

   Sport dla niego jest ważny, bo musi się zgadzać ze zdjęciem w siłowni no i tym, że jest zadbany. Ale on nie gra w koszykówkę na placu zabaw, przy bloku. Oj nie.

   Stąd oszust deklaruje, że gra w golf, tenis jest już niemodny no i pospolity, bo każdy może kupić rakietę i znaleźć kort, by trzasnąć sobie z nim zdjęcie w tle.

   Oszust gra w polo, a jak, bo mieszkał w Anglii. Nurkuje z rekinami i ma uprawnienia na latanie helikopterem czy własnym odrzutowcem. Chce Cię zaskoczyć, więc gra w szachy, no i oczywiście gra w golfa, w białych rękawiczkach i wozi się meleksem po trawie.

 

   Dobry oszust matrymonialny jest oczytany, potrafi grać na fortepianie, ma talent do pisania (no przecież , tak by nie szukał kogoś przez komputer), zna kino i bywa w muzeach oraz na wystawach. Z całą pewnością, przy nim, z jego talentami nie będziesz się nudziła. Tak mniej więcej przedstawia się oszust matrymonialny w opisie czy jak to się mówi w „bio”.

kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com
kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com

   No i jak to czytasz, zgłodniała dobrego ciacha, to w głowie tworzą Ci się obrazy. Nagle on jest idealny pod względem osobowości.

   Dobrze wygląda i ma drogie gadżety. Uprawia sport i ma piękne ciało, więc robisz sobie nadzieje, że w sypialny będziesz aż płonąć od pożądania.

   Jest bogaty, no bo kogo stać na drogi samochód, odrzutowiec, i częste wakacje na Karaibach. Jak piszesz z nim, to jest czuły w pisaniu do ciebie, nigdy nie robi błędów ortograficznych, słowami nie ujawnia agresji.   Często jak wchodzisz na pewien poziom intymności, chodzi mi, że długo już rozmawiasz z nim i dajesz mu czy jej, swój numer telefonu, żeby przenieść się na What’s app’a czy Telegrama.

  Dostajesz się na wyższy poziom wtajemniczenia w jego wymyślonej historii o sobie i według niego/niej rokujesz na jeszcze pewniejsze oszukanie Ciebie, na grubą kasę.

   Bo nagle masz możliwość przesyłania zdjęć swojemu oszustowi. Ty wysyłasz swoje prawdziwe oblicze, a on/ ona nadal śle Tobie skradzione zdjęcia, bo komuś przecież skradł bo skopiował te zdjęcia na Faceboku czy na Instagramie . A jak jesteś nowicjuszem, to możesz zasługiwać tylko na grafikę z Googla.Tak, serio, taka prawda. Ale nie o tym tu i teraz, jest najważniejsze, bo na to zagadnienie poświęcę kolejny post.

   Wracając jednak do znajomości z oszustem matrymonialnym, bo o tym tu i teraz, to według niego  jesteś  już  z nim , w intymnym czacie,bo dowiadujesz się, że on/ona jest pod prysznicem. Właśnie leży na łóżku w swojej sypialni. Albo jest wieczór a on/ona są ubrani tylko w jedwabne szlafroki. Kończy się to najczęściej przesłaniem zdjęć nagich, żeby nie być dosadnym swoich genitaliów.

   Ale to służy nie temu, żebyś się tym brzydził czy szokował. To ma służy temu, że on/ona się przed tobą reklamuje od tej najskrytszej strony.

A do twojej podświadomości ma trafić przekaz, że jesteś dla niego atrakcyjny i on/ona ma ochotę z tobą dzielić swoje łoże, dla gimnastyki waszych ciał.

kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com
kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com

 

    Często oszust ma folder w którym przechowuje nicki czy nazwy swoich profili, które stanowią przynętę na ciebie.    To jest po to, żeby ciebie zaskoczyć, ale prawda jest też taka, że on może mieć nawet kilkadziesiąt kont na Tinderze czy Instagramie, i musi te wszystkie konta obsłużyć.

Stąd poznajesz „Zadbanego 40 latka”, „ Znanego Celebrytę”, „Pana dla młodszej”, „Dominującego po 50”. Kobiety zaś, które na co dzień są mężatkami z małżeństwem w kryzysie, lub są samotnymi kobietami z dziećmi, też wiedzą, że nick jest dla nich kluczowy. Stąd panowie łapią się w sidła oszustki na nazwy typu „ Wygolona blondynka”, „ Otwarta na seks”, „Swinguję co weekend”, „ Chętna”, „Zadbana po 50”. Zdziwiły byś się, jak rozwiedziona warszawianka pisze do Ciebie bo sama się nazwała w aplikacji „Słodka pusia”, „Suka w szpilkach”, „ Gorąca i mokra”. Tak wiem, skojarzenia są jednoznaczne, ale taki jest zamysł tego uwiedzenia.

   Masz rozbudzać w sobie wyobrażenie o tym oszuście, na takich zasadach, jak ona/ona sobie życzy.

   Kobiety zaś padają ofiarami nicków „Młody miliarder”, „Czuły brunet”, „Motocyklista 342”, „Prezes dla studentki”, „Majętny francuz”, bo nic tak nie przyciąga ćmy do światła jak pieniądze, władza i prestiżowe gadżety.

Nie dziw się więc, że jak kończysz jeden czat i znajomość z jednym oszustem, zmieniasz profil i zaczynasz romans z kolejnym.   

Może, i bywa tak często, że piszesz z jednym i tym samym oszustem, bo on/ona ma  setki takich kont, na które czaruje swoje ofiary.

I albo oszust złapie kogoś w swoje sidła albo ma kolejne konta, na których ma zaczęte lub  długo trwające czaty z takim samym stażem, jak twój ostatni.

kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com
kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com

    Czemu ma to wszystko służyć? Autoprezentacji. Masz ulec magi jego osobowości, przekonać się do jego zamiarów, pragnąć oszusta i być non stop manipulowana przez niego. To jest jak z książkami w bibliotece.

   Idziesz między regałami i mijasz tysiące książek. Aż w pewnym momencie, na jednej z półek regału, dostrzegasz nowy grzbiet książki, w krzykliwym kolorze i z tytułem, po który chcesz sięgnąć od razu, bo jest inny w środku zbioru książkowego biblioteki  i w tej ilości książek, w jednym miejscu,jak w nowoczesnej i bogatej w księgozbiór bibliotece, dostrzegasz tego jedynego i niepowtarzalnego kruka- oszusta matrymonialnego.

 

   O kolejnych sztuczkach oszusta matrymonialnego, napiszę w kolejnym poście.

Do zobaczenia.

kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com
kim jest oszust matrymonialny cz 1 post na blogu chicbykate.com

 

Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments