Luksus w dłoni kobiety- torebka

Torebka to znak rozpoznawczy każdej z nas.
Od wieków kobiety zawsze miały przy sobie torebkę. W psychologii ubioru torebka  dużo mówi  o jej właścicielce. Jeżeli na spotkanie biznesowe kobieta przychodzi z dużą i ciężką torebką można przypuszczać, że ma ona sporo spraw i problemów do rozwiązania. Jeżeli spotykasz kobietę z małą torebką, to wskazuje, że jest ona bardzo dobrze usytuowana i ma poczucie bezpieczeństwa finansowego. Torebka trzymana blisko ciała kobiety, daje jej samej poczucie bezpieczeństwa i panowania nad sytuacją w której się znajduje.
 
W świecie biznesu, kobieta powinna zawsze mieć dobrze dobraną torebkę do ubioru. Powinna ona  być modna. Oczywistym jest, że torebka musi być zawsze  w dobrym stanie, bez dużej ilości ozdób, i w miarę stonowanym kolorze.

Jeżeli na spotkanie trzeba przyjść z dokumentami i laptopem, dobrym rozwiązaniem jest wsiąść ze sobą aktówkę.  Niezbędne rzeczy jak klucze, portmonetka, dokumenty powinno umieścić się w torebce o małych rozmiarach, nierzucającej się w oczy.
W biznesie zaś jak i na co dzień obowiązuje zasada, że im późniejsza pora dnia tym mniejsza torebka w dłoni lub na ramieniu kobiety.Idąc na koktajlowe spotkanie, bankiet powinno wybierać się małą, wizytową kopertówkę.
Co do zasad savoir-vivre, z torebką trzeba postępować odpowiednio do jej wielkości. Jeżeli kobieta na spotkaniu kładzie na stół wielki wór, w którym ma milion rzeczy, to oznacza że kompletnie nie wie co trzeba zrobić z nią na spotkaniu biznesowym. Nadto w biznesie nie ma żadnych przesądów i sztuczek, że jak  położy się  torebkę na ziemię, to pieniądze mogą z niej uciec. Jest to głupi przesąd, który nie ma nic wspólnego z dobrymi obyczajami. Jeżeli pod stołem nie ma półeczki przeznaczonej między innymi na torebki damskie, kulturalna kobieta powinna mieć przy sobie zapinkę w kształcie haczyka, którą przyczepia do krawędzi stołu i zawiesza na niej swoją torebkę.

 

Biżuteryjna zawieszka na torbę powinna być wykonana z metalu. Zawieszka w kształcie medalionu z barwnym, szklanym oczkiem jest niczym biżuterią dla torebki. Zawieszka z rozwijanymi przęsłami, które z powodzeniem trzymają torbę jest efektowna i bardzo funkcjonalna, bo w złym tonie jest wieszanie torebki na krześle.

Przeglądając najnowsze magazyny mody, moją uwagę przykuła nowa linia akcesoriów z włoskiej firmy La Perla. Chociaż jest to marka, która projektuje głównie bieliznę dla kobiet, to w tym roku  zaoferowała ona swoim klientkom torebki robione na zamówienie. Są one zrobione z dobrej jakości skóry. Idea jaka przyświecała zaprojektowaniu najnowszej torebki „Ada”, to stworzyć taka torebkę, która da kobiecie biznesu poczucie posiadania  nieprzemijającej elegancji z innowacyjnym fasonem.

Nowa dyrektor kreatywna La Perla Julia Haart zadbała bardzo  o kobiety, projektując torebkę, która  wydobędzie z nich  biznesowy potencjał w pracy da motywację do działania oraz zachwyt w oczach innych.

Jednym słowem, La Perla chce podarować poczucie luksusu kobietom. Julia Haart projektując najnowszy model torebki La Perla, chciała aby kobieta którą ją nosi czuła się maksymalnie komfortowo, zapewniając jej 100 % funkcjonalności w jej używaniu. Na marginesie dodam, że zarówno rozmiar jak i kolorystyka torebek La Perla  pozwala kobietom biznesu używać je od samego rana aż po późny wieczór w pracy.

Materiały fotograficzne pochodząc ze stron internetowych La Perla i Monnarii.

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *