NATALIE MASSENET- modowa królowa e-commerce

Kobieta która zmieniła świat mody to Natalie Massenet.

W 2000 roku w Londynie jako pierwsza kobieta na świecie, założyła największy, luksusowy butik modowy w  Internecie.

Kim jest ta prekursorka?

Ma 52 lata. Urodziła się w Ameryce. Jest córką dziennikarza i modelki. Swoje dzieciństwo spędziła w Paryżu. W Los Angeles studiowała literaturę angielską. Po studiach w Tokio  przez rok  pracowała jako modelka. Już jako nastolatka zbierała doświadczenie do pracy, w  artystycznym otoczeniu.  Ze światem filmu zetknęła się pracując jako recepcjonistka w Universal Studio.  Jako asystentka włoskiego i sławnego fotografa Mario Testino poznała tajniki sesji modowych. Do świata mody wkroczyła nie tylko   jako była modelka, ale również jako dziennikarka modowa. Pisała  modowe felietony dla amerykańskiego  „Women’s Wear Daily” ( zwanej czasami biblią modową) oraz dla publicystycznego,  angielskiego „ Tatlera”.

Nie bała się w wieku 33 lat odejść ze stałej pracy i zostać samozatrudniającą się kobietą. W dwa lata po tej decyzji ona zrewolucjonizowała   oblicze świata mody. W 2000 roku  wraz z mężem w Londynie założyła stronę internetową o modzie, realizując tym samym swoje marzenia. Chciała pomóc projektantom sprzedawać przez Internet ich luksusowe ubiory i akcesoria kobietom na całym świecie. Wielu swoich znajomych zachęcała aby wykorzystali ten nowy kanał do handlu. W końcu sama doszła do wniosku, że nie będzie nikogo zmuszać do tej idei i sama założyła sklep internetowy o nazwie „NET-A-PORTER”.

To był strzał w dziesiątkę, bowiem cały świat chciał kupować luksusowe marki odzieżowe, bez wychodzenia z domu. W niedługim czasie, jej białe kartony przewiązane czarną wstążką weszły do kanonu luksusowych gadżetów, które chciała posiadać każda kobieta. Interes ten okazał się tak intratny, że w pierwszym roku od otwarcia butiku, przyniósł on milionowe obroty. Sukces tej pierwszej internetowej platformy  pchał założycielkę dalej. Natalie Massenet chciała wyznaczać nową ścieżkę handlu w modzie. To ona wymyśliła,  wykorzystując swoje dziennikarskie doświadczenie i znajomość Internetu by  stworzyć pierwszy, globalny, papierowy magazyn o  modzie będący jednocześnie internetowym katalogiem luksusowych towarów o nazwie „Porter”.

Wielokrotnie w wywiadach Natalie Massenet powtarzała, że jest dumna ze stworzenia magazynu o modzie bo jest nowoczesny na miarę 21 wieku. Firma Massnete osiągnęła taki sukces, że w świecie mody funkcjonuje opinia, że jak coś sprzedaje „Net-a-Porter” to jest to bardzo dobre. W 2015 roku w wyniku fuzji rożnych firm, Natalie Massnete odeszła z firmy. Nie oznacza to jednak że w świecie e-commerce” powiedziała ona ostatnie słowo.

Jaki jest jej styl?

Nosi ona eleganckie i szykowne zestawy tak do pracy jak i na wielkie gale. W biurze zachowuje biznesowy szyk, chowając się za biało-czarnymi sukniami, spodniami z koszulami.  Za najbardziej komfortowy look, uważa jeansy w zestawie z białym T-shirtem uzupełnionym eleganckimi szpilkami.  Z racji posiadanej firmy mocno eksperymentuje w ubiorze  na branżowych spotkaniach. Chcąc się poczuć glamour, zakłada świecące i wiszące, eleganckie kolczyki.  Miksuje różne wzory jak i faktury. Bawi się również fasonami. Nie obce są jej ramoneski do obcisłych spodni ze złotymi akcesoriami. Ona na pewno może ona sobie na to pozwolić, mając tak idealną figurę. Ubiera się  zawsze w markowe rzeczy, promując utalentowanych, acz mniej znanych projektantów mody.  Bardzo umiejętnie potrafi wyeksponować  atuty swojego ciała, a zasłonić to co powinno być niewidoczne. Od lat nosi włosy do ramion, w eleganckiej koloryzacji ciemnych brązów. Podkreśla tym samym swoje, łagodne rysy  twarzy.

Jej biznesowym mottem życiowym  jest zasada , że trzeba robić to co się kocha. Ona kocha modę a moda ją.


 

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *