Pij na zdrowie

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/1″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]Dobra woda zdrowia doda. Odkąd jestem na diecie, mocno zaprzyjaźniłam się z wodą.  Jest 5 powodów dla których codziennie powinniśmy wypijać minimum 2 litry wody.

Health Drink

Good health adds water. Since I’m on a diet, heavily I made friends with water. There are 5 reasons why we  should drink at least 2 liters of water every day.

 

Wodna optymistka

Pijąc kilka litrów wody dziennie zapewniamy sobie lepsze samopoczucie. Łatwo skupiamy się, nie boli nas głowa, nie mamy kłopotów z pamięcią oraz snem. Omijają nas szerokim łukiem napady złości oraz stany depresyjne.

A to wszystko wynika z tego, że w 60-70% nasze ciała składa się z wody, w naszej krwii jest jej aż 83%,  w tkankach mózgu aż 70-80%.

 

Chuda dzięki wodzie

Woda poprawia nasz metabolizm i pomaga nam schudnąć. Zaczynając dzień od szklanki wody z plastrem cytryny napędzamy metabolizm. Przez 60-90 minut po wypiciu wody nasz organizm szybciej spala kalorię. Pij zimną wodę, bo organizm zużywa wtedy więcej kalorii aby ją ogrzać.

W końcu woda ma O kalorii, więc warto odstawić wszelkie słodzone napoje z lepszym skutkiem dla naszej wagii.

 

Na siłownii z wodą

 

Woda dostarcza nam siły w pracy naszych mięśni. Jej brak powoduje uczucie zmęczenia oraz ospałości, stąd idąc na ćwiczenia napij się, a zwiększysz tym samym wydolność organizmu podczas ćwiczeń. Dzięki temu także twoje stawy będą mniej narażone na kontuzje.

 

 

 

Z wodą wyglądasz młodziej

 

Z naszą skórą jest jak ze skórkami owoców. Źle nawodniony organizm wysusza się. Skóra staje się pomarszczona i mniej elastyczna. Regularnie nawadniając się przez min. 2 miesiące spowodujesz, że skóra będzie nawilżona w 10-15%.

 

Dobra woda zdrowia doda

 

Dużo wody w naszym organizmie usprawnia pracę nerek. Nasz organizm jest lepiej filtrowany z toksyn.Brak wody bardzo źle wypływa na pracę naszych jelit, stąd  mamy zaparcia i problemy z wagą. Więc, kiedy masz pragnienie – pij. Tak organizm komunikuje się z tobą, że jest odwodniony.

 

Aby lepiej się czuć i wyglądać, wyrób sobie nawyk picia wody. Ja poradziłam sobie z tym tak, że wszędzie biorę ze sobą 0,5 litrową butelkę wody. Mam ją w samochodzie, w torebce, na biurku gdzie pracuję. Kup sobie też większe kubki o pojemności 300 ml. Jeżeli masz problem z regularnym nawadnianiem ciała w ciągu dnia skorzystaj z aplikacji na telefon, która będzie Ci przypominać o wypiciu wody. Ja to zrobiłam i taki „przypominacz” sprawdza się rewelacyjnie.

 

ABC picia wody

Pij wodę źródlaną. Nie przesadzaj z wodą mineralną, a już na pewno nie rób z niej herbaty czy kawy. Obecnie, dzięki unijnym i światowym wymogom w Polsce możemy pić wodę z kranu. Butelkowaną wodę ze sklepu przechowuj w chłodnym i zaciemnionym miejscu. W ten sposób możesz ją przechowywać do 3 miesięcy. Nie pij smakowych wód mineralnych bo są  tam  substancje smakowe, aromaty, konserwanty i cukry.  z

 

Z wody jesteśmy i wodę pijemy według zasady „2 litry wody- 8 szklanek dziennie- od rana do nocy”.

Na to chlup na zdrowie![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/1″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][recent_posts style=”default” category=”all” columns=”1″][/vc_column][/vc_row]

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *