Psychologiczne triki komunikacyjne w biznesie

W biznesie bez znajomości psychologii ani rusz.. Dzięki ciekawej wiedzy o ludziach i ich zachowaniu możesz nie tylko lepiej poznać siebie, ale też zrozumieć innych prowadząc biznes. Oto kilka użytecznych trików w komunikacji między ludzmi, dzięki którym podniesiesz swój biznes na wyższy poziom.

In business without knowledge of psychology You don’t exist. Thanks to have this knowledge you can not only get to know yourself but also understand other business leaders. Here are some useful tricks for communicating with people through which you can raise your business to the next level.

1. Zjedź stres

Prowadząc firmę nie raz narażasz sie na  byciu w sytuacj silnie stresowej. Chcesz zapanować nad jego skutkami- zjedz coś. W trakcie jedzenia twój mózg koncetruje się na doznaniach smakowych. W ten sposób twoje ciało zapomina o stresie. Prosty trik a jak ważny w pracy!

2. Patrz prosto w oczy

Ciągły kontakt wzrokowy z drugim człowiekiem sprzyja otrzymywaniu jak największej ilości informacji. Chcesz wiedzieć więcej, wpatruj się w oczy swojego rozmówcy. On szybko zda sobie sprawę, że musi mówić prawdę i całą prawdę,bo cisza z jego strony wywoła tylko zakłopotanie.

3. Lustro twoją tajną bronią

Rozmowy z gadatliwymi ludźmi dłużą się i są męczące. Jedni krzyczą, drudzy zanadto gestykulują. Chcesz zmobilizować rozmówcę do konkretów -zawieś w swoim gabinecie lutro za swoim fotelem. W trakcie wizyty w twoim gabinecie rozmówca  będzie nie tylko musiał mówić prawdę patrząc Ci w oczy, ale też poskromi swój temperament.  Czemu? Bo nikt nie lubi patrzeć w lustro będąc mocno poirytowanym lub robiąc dziwne miny, w trakcie kłótni.

4. Tylko rano lub późnym wieczorem

Ludzie pamiętają o spotkaniach kiedy są umówieni na spotkanie albo wczesnym rankiem albo późnym wieczorem. To wynika z tego, że ludzie kodują w głowie, że albo muszą wcześniej wstać albo później wrócić z pracy do domu. Chcesz żeby twój grafik spotkań zawsze był realizowany na 100%- umawiaj się ranem lub wieczorem.

5. Powtarzaj gesty rozmówcy

Spotykając się z pracownikiem zależy Ci za wzbudzeniu w nim zaufania do Ciebie?Nic prostrzego jak zacząć naśladować go w każdym geście i powtarzając słowa, które on często wymawia. Jeżeli nawet Twój partner w rozmowie nie zauważy, że go naśladujesz, to w podświadomy sposób odbierze Ciebie bardzo przyjacielsko.

żródłó materiałów fotograficznych: internet, Brightside.

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *