Rodzaje zemsty oszusta matrymonialnego

Rodzaje zemsty oszusta matrymonialnego wpis na blocu chicbykate.com

Rodzaje zemsty oszusta matrymonialnego

Ostatnio pisałam, jak oszust krzywdzi. Urwałam wątek. Specjalnie. Oszust matrymonialny to człowiek owładnięty chęcią zemsty, za to, że go odrzucasz. Kidy on jeszcze nie okradł ciebie z pieniędzy, lub sam nie wymierzył ci kary, będzie dążył do zemsty.

Oszust naprawdę wariuje, kiedy ofiara go odrzuca.

W przypływach silnych i negatywnych uczuć, myśli m.in. o pocięciu twoich opon w samochodzie, o powybijaniu szyb w domu czy w  twojej firmie, o spaleniu drogich rzeczy lub wyrządzeniu krzywdy osobom, z którymi spotykasz się, po znajomości z oszustem matrymonialnym.

 

Większość obsesyjnych oszustów matrymonialnych , w emocjach, po przekroczeniu punktu krytycznego, są nie do opanowania, bo zieje on  taką ogromną frustracją wobec swojej ofiary. Nie akceptuje decyzji i nie godzi się na  zakończenie  z nim znajomości. Oszust w głowie nie może zaakceptować faktu, że niepowodzeniem zakończył się jego pościg za twoim majątkiem lub sercem.

Oszuści po odrzuceniu uważają , że ofiara-kobieta/mężczyzna ,celowo rujnuje im życie.
Są wściekli na kobietę czy mężczyznę. Uważają, że ofiara ich zdradziła, jeśli w krótkim czasie po zerwaniu spotyka się ona z kimś innym. Oszust kompletnie nie rozumie , że ofiara ucieka od niego w inną znajomość, albo wokół niej pojawiają się inne osoby, po to, by zagwarantować sobie bezpieczeństwo i świadków, na okoliczność dziwnych zajść, które pojawiają się w po zerwaniu z oszustem.
Oszuści mylą swoją wściekłość z frustracją. Za wszelką cenę chcą sobie udowodnić, że mogą ponownie rozkochać w sobie ofiarę. Nieudolnie podsycają tylko ogień obsesyjnej namiętności, powodując dalszy wzrost temperatury i strachu w ofierze.

 

Dla normalnego człowieka mogłoby się wydawać, że wściekłość i miłość są diametralnie sprzecznymi stanami, a jednak współistnieją.
Jeśli oszust poczuł coś do ofiary, przyzwyczaił się do życia z ofiarą , to po zakończeniu znajomości, w duszy oszusta wałęsa się chora miłość czy sympatia, która walczy ze wściekłością.

Ale bez względu na to, jak ofiara czuje się, odrzucenie oszusta według niego stanowi celową próbę zranienia go, wyrwania mu spod nóg bezpieczeństwa finansowego. I im bogatsza ofiara, tym żądza ukarania jej zwiększa się, i co ciekawe, pojawia się większe pożądanie oszusta.

To dlatego po rozstaniu z oszustem, ofierze trudno jest  pozbyć się go ze swojego życia. Obsesyjny oszust, który nie przestaje myśleć o ofierze non stop wymyśla powody, preteksty, by wrócić do ofiary. Podtrzymują się w nim uczucia namiętnego przywiązania do dawnego partnera nawet, gdy wszystkie inne więzi zostały zerwane.

Fantazjowanie na temat zemsty

Gdy obsesyjna wściekłość staje się zbyt silna, by ją pohamować, większość oszustów, co najmniej fantazjuje na temat odwetu.
Każdy od czasu do czasu zabawia się złośliwymi myślami, kiedy został porzucony. Ale u obsesyjnych kochanków chore fantazje związane z zemstą, tworzą jednak często bolesny splot zdarzeń.

Pewna polska oszustka, zaczęła obsesyjnie fantazjować na temat zemsty. Tak jak wcześniej fantazjowała na temat miłości i seksu z byłym partnerem, tak po rozstaniu ten sam stopień nasilenia emocji, przełożyły się na chęć wykonania zemsty. Kilka dni po tym, gdy mężczyzna zostawił ją płaczącą w ciemnym mieszkaniu, zaczęła rozmyślać, jak odpłacić mu za ból, który jej zadał.

Opętała ją myśl o spaleniu jego ukochanego domku ad jeziorem. Miejsce, w którym spędzili razem wiele romantycznych wieczorów i uprawiali szaleńczy seks.
W czasie pracy, oszustka rozmyślała, skąd wziąć benzynę lub jak ją rozlać czy podpalić nieruchomość. Początkowo chciała spalić dom byłego partnera. Godzinami o myślała o tym. Ale przyznała później, że ewentualne ofiary zminimalizuje, jak podpali jego dom, tj miejsce ich dawnych schadzek.

 

Dlaczego tak się dzieje?

Bo wściekłość tkwiąca u podstaw myśli oszusta o odwecie, daje mu poczucie siły i energii.

Fantazje oszusta koncentrują się na zniszczeniu czegoś ważnego dla ofiary. W dużym niebezpieczeństwie są wtedy nowi partnerzy ofiary. Są oni pod obserwacją obsesyjnego oszusta. On myśli wtedy, że jak sam nie ma tej miłości i nie wzbogacił się przy tym partnerze, to nie da innemu tego poczuć i  ułożyć sobie życia.

W głowie oszusta pojawiają się na przykład takie pytanie: „Jak to możliwe, że ona /on woli go ode mnie?”.
Sam sobie odpowiada w myślach, „jeśli ja nie mogłem jej mieć, to ona nie powinna istnieć”.

Wściekłość oszusta jest tak wielka, że jego fantazje mogą nabrać zabójczego charakteru. Im dłużej przebywa w takim amoku, tym bliżej jest do zatarcia niebezpiecznej granicy oddzielającej fantazję od realnego działania.

Po wymyśleniu sobie zemsty, u oszusta pojawia się chęć ukarania ofiary za to, że sprawiła mu tyle bólu.

Kiedy oszust niszczy kolejny związek ofiary, wtedy przechodzi do kontrataku, i próbuje na nowo wejść w związek miłosny z ofiarą, przedstawiając się jako wybawiciel.

 

Przemoc emocjonalna oszusta

 

Przemoc emocjonalna może być o wiele gorsza niż przemoc fizyczna.

Wiele ofiar przemocy emocjonalnej jest bezradnych, ponieważ nie istnieje prawo, które by je chroniło.
Ofiary przemocy fizycznej mogą wezwać Policję. Dla ofiar przemocy emocjonalnej nie ma ratunku. Sprawę o stalking, śledzenie, czy naruszenie miru domowego nie jest tak prosto założyć, jeśli nie masz dowodów a jesteś w procesie jego misternie zaplanowanego procesu.

Oszuści kierowani desperacją i cierpieniem usiłują złamać karierę swych ofiar. Potrafią dotrzeć do pracowników , wspólników firmy, do kontrahentów. Zniesławiają ich, rujnując im życie zawodowe, rozprzestrzeniając nieprawdziwe informacje na ich temat.

Dzwonienie do znajomych ofiary i mówienie na ich temat potwornych rzeczy, by zniszczyć ofiarę, to bardzo częsty ruch oszusta.
Oszuści, którzy dostali się do numerów kont bankowych, rujnują finanse ofiar, płacąc ich kartami kredytowymi.

Atak na dobytek

Dla oszusta majątek ofiary często symbolizuje jego osobę.
Potrafią tak skumulować swoją wściekłość na dobrach ofiary, że po zemście, ofiara może nawet nie mieć środków do życie.

Najczęściej atakuje rzeczy ofiary, które co dzień konieczne są do życia. Jest to na przykład: dom, samochód, ubrania, meble, różne urządzenia, naczynia, zastawa stołowa, biżuteria, dzieła sztuki, ogród i tak dalej.
Oszuści uważają, że jak zniszczą przedmioty ofiary, to dzięki temu nie popełnią większego przestępstwa. Ataki na przedmioty stanowiące własność ofiary, nie dają gwarancji, że nie nastąpi atak na nią samą.

Przemoc fizyczna

Ogarnięci obsesją oszuści w złości, tracą po czucie własnej tożsamości. Są nieobliczalni. Robią wtedy rzeczy, o których nigdy byśmy nie pomyśleli, że mogą je zrobić. Przemoc fizyczna wobec innych osób jest tego skrajnym przykładem.
Napaść fizyczna jest jak katharsis dla agresora, po rozstaniu. Oszuści, którzy dążą do sprawienia bólu innym, nieświadomie próbują przenieść na nich własny ból. Znam przypadek otrucia ofiary, która nie może wyleczyć się po dziś dzień, odkąd rozstała się z oszustem.

Niektórzy oszuści krzywdzą ofiarę jeden raz. Poważnie zaburzeni oszuści są chronicznymi niszczycielami życia ofiary. Jest to tragiczne, tym bardziej, jak ofiara mówi o tym organom ściągania, a jest to odbierane jako konfabulacja, po miłosnym rozstaniu.

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *