Sms od oszusta matrymonialnego

sms od oszusta matrymonialnego

SMS od oszusta matrymonialnego

Dziś przytoczę Ci przykładowe sms’y, jakie możesz otrzymać od mężczyzny, którego poznałaś w sieci albo w realu.

Takie sms’y  dostaniesz , jak trafisz na  oszusta matrymonialnego. Jemu nie zależy na twoich uczuciach, lecz chce ciebie zdobyć, żyć na twój koszt albo zrujnować ciebie finansowo, jak go odrzucisz.

Pisząc ten post korzystam z własnego archiwum sms’ów, oraz będę korzystać z treści książki autorstwa Magdaleny Porady pt. „W szponach narcyza , złodzieja nadziei”. Książka jest zapisem chorej miłości narcyza. Kobieta  poznała narcyza, jak byłam w małżeństwie z innym mężczyzna. Co prawda jej historia dotyczy związku z narcyzem, ale trzeba wiedzieć o tym, że wielu mężczyzn, którzy szukają okazji czyt. „miłości” na Tinderze, mają taką samą technikę uwodzenia. W trakcie takiej znajomości dochodzisz do wniosku, że są to zaburzeni psychicznie faceci.

POCZĄTEK

Poznajesz mężczyznę. Między Wami wywiązuje się intensywna komunikacja sms’owa. Żywo piszecie do siebie na czacie. Po dwóch/ paru dniach czy po tygodniu intensywnego sms’wania , w fazie „bombing love”, otrzymujesz m.in. takie wiadomości:

„ Gdybym ciebie poznał wcześniej, nigdy bym ciebie nie wypuścił z ramion”,, „zastanawiam się, jak twoje włosy falują na wietrze”.

„Spotkałem anioła w kobiecym ciele”, „jesteś najseksowniejszą kobietę w całym moim życiu, nigdy ciebie nie opuszczę.”

Taka treść wiadomości łaskocze twoją próżność.

Oszust dalej zalewa Ciebie wiadomościami.

„Nie mogę nic robić, oczarowałaś mnie tak mocno”, „potrzebuję ciebie jak tlenu”, „ myślę o tobie ciągle” , „ jestem taki szczęśliwy, że wyobrażam sobie nasze dzieci”, „ może nie jestem twoim wymarzonym i przystojnym facetem, ale ja nie mogę już bez ciebie żyć”. „Jesteś moją pierwszą, prawdziwą miłością”.

Oszust urabia Ciebie dalej. Nie pozwala skupić się na niczym innym, jak tylko na sobie. Co parę minut, telefon  sygnalizuje Ci otrzymanie kolejnego sms’a.

„Jesteśmy jedną całością, jak dwie połówki jabłka”, „czekałem na ciebie całe życie”, „jesteś wyjątkowa, niepowtarzalna”, „moje poprzednie partnerki nigdy nie tyły takie cudowne, jak ty”, „ jestem szczęściarzem, że ciebie poznałem”.

Słowa mają moc, a na kobiety działają idealnie.

Po miesiącu lub dłuższym czasie, nagle są nieprzewidziane jego wyjazdy, nieobecność. Zawsze te „nieobecności” mają imię. On tak sms’uje z kilkoma kobietami naraz. Układa sobie grafik pod randki z nimi.

„Przepraszam, że nie zobaczymy się, ale muszę pilnie pojechać do…w sprawach zawodowych”, „Kochanie , bardzo ciebie przepraszam, nie zdążę już dziś się spotkać , ale jak wrócę to ….(jakiś podtekst seksualny)”. „Dostałem zlecenie i pilnie muszę wyjechać na parę dni. Jak wrócę przyjadę prosto do ciebie”.

FAZA OSACZANIA I OGŁUPIANIA

W kolejnej fazie oszust  ogłupi ofiary stawiając wymagania.

Chce twoich deklaracji.

Ton jego głosu przez telefon jest roszczeniowy. Robi wyrzuty, czepia się o zdarzeń, które nie miały miejsca.
„Dzwonię już od godziny a Ty nie odbierasz. Co teraz robisz?”, „gdzie jesteś? Stoję pod twoim domem! „nie jestem dla ciebie idealnym kochankiem?”, „dlaczego mnie ignorujesz?”, „nie masz już dla mnie czasu jak kiedyś?”, „na pewno mnie zdradzasz. Przyznaj się , kto to?”

Każdy taki sms ma na celu podporządkowanie się jego żądaniom.

PONOWNA ADORACJA

Po nieprzyjemnej fazie wymagań, znów zaczyna się faza ułaskawiania ciebie i zabiegania o twoje względy.

„Jesteś moją miłością życia”, „dziękuję ci za każdy dzień spędzony przy tobie”, „ w końcu zrozumiałem to i doceniam, że jesteś ze mną, nawet gdy byłem zły”.
„Kocham każdy centymetr twojego doskonałego ciała”, „jak przyjadę do ciebie, to będziemy się kochać tylko kochać”.

 

GASTLIGHTING

 

Kolejna faza, to wprowadzanie ciebie w obsesję. Często mówi się o tym zjawisku, jako o „gaslighting’u”.
W tym momencie jesteś poddana silnej manipulacji słownej. Oszust gra na twoich emocjach, bombardując słowami, krzykiem, m.in. trzaska drzwiami, nagle wychodzi z pokoju. Oszust zaczyna ci wmawiać rzeczy, które ty nie widzisz, przytacza sytuacje, które tobie nie przydarzyły się.
Jak się nie widzicie, to oszust zaczyna kolejną fazę manipulacji wysyłając ci co chwilę sms’y. W takich okolicznościach dostajesz następujące wiadomości:

 

„ Nie mówiłem nic takiego, po co się czepiasz”, „nie wiem o czym piszesz, zastanów się najpierw a dopiero później pisz do mnie”, „jesteś jakaś nerwowa i wymyślasz”, „okres dostałaś, że taka czepialska jesteś?”, „bzdury wypisujesz, chyba zwariowałaś!”, „masz omamy, nic takiego się nie wydarzyło”.

 

I w drugą stronę , to idzie mniej więcej tak:

„O co ci chodzi, przecież nie byłem wtedy u mamy”, „nie szpieguj mnie, nie mam nikogo innego”,”nie odbierałem, bo byłem zajęty”.
„Nie piszę do nikogo”,” nie podsłuchuj mnie!”, „nie szperaj mi w telefonie”, „Nie zdradzam ciebie”.

Może być też tak, że oszust pokazuje swoją wyższość nad Tobą albo wypomina Tobie kompleksy, o których mu kiedyś niepotrzebnie powiedziałaś.

„To tylko dzięki mnie masz tyle miłości”, „trochę ci się przytyło, mogłabyś się wziąć za siebie” „zaniedbałaś się, jesteś taka mniej pociągająca”.

 

CHCESZ SKOŃCZYĆ TĄ ZNAJOMOŚĆ

 

Dochodzisz do wniosku, że ta znajomość jest toksyczna. Zagubiłaś gdzieś siebie w trakcie relacji z oszustem. Czujesz,że to  nie jest miłość tylko ból. Podejmujesz decyzję o rozstaniu. Oszust tego nie przewidział. Stąd na twój telefon przychodzą następujące sms:

„Kochanie, strasznie tęsknię. Przepraszam za wszystko”. „ Byłem niedobry dla ciebie. Teraz już będzie inaczej, kocham cię”, „ Rozgrzejmy nasze ciała na nowo, tak bardzo ciebie pragnę”.

 

Gdy Ty nie odpisujesz, jesteś konsekwentna , bierna na jego zaczepki i sms’owe deklaracje, wtedy oszust zmienia ton i wysyła Ci lawinę kolejnych sms’ów w stylu:

 

„ Jesteś wariatką, że mnie nie chcesz”, „Jesteś żałosną starą panną”, „Samotna matka, teraz wiadomo dlaczego!”,„Nikt nie chciał ciebie. Nie potrzebnie zainwestowałem swój czas”, „Jesteś kawał su..dła, że zerwałaś ze mną. Pożałujesz jeszcze tego!”.

 

I taka „wisienka na torcie”:

„Zobaczysz! jeszcze będziesz mnie błagała o powrót.”

 

A za dwa dni znowu zmienia się oszustowi i wypisuje Ci:

 

„Nie mogę bez ciebie żyć!’ „Kocham ciebie na zabój”, „Tylko ciebie pragnę!”, „Zrobię wszystko, żebyś do mnie wróciła”, „Odbierz ode mnie telefon, wariuję bez ciebie, proszę!!!”.

 

Jeśli przedstawiłaś go rodzinie, to wiedz, że zadzwoni do mamy czy ojca, za sms’uje do siostry czy kuzynki. Pójdzie do twojej pracy i nagada szefowi o tobie.

„Właśnie dzwoniłem do Twojej mamy. Powiedziałem jej , że ze mną zerwałaś.”, „Widziałem się z twoją siostrą. Wszystko jej nagadałem o tobie”, „Dzwoniłem do twojego szefa. Obiecał , że zwolni ciebie niedługo.”

 

PRZYPOMNIENIE O SOBIE

 

Przeżyłaś tą nawałnicę sprzecznych sms’ów. Od waszego rozstania upłynął dość długi czas . Ale pewnego dnia znowu oszust pisze do Ciebie.

 

„Widziałem ciebie wczoraj jak odprowadzałaś dziecko do szkoły. Umów się ze mną, tęsknię”, „Stoję pod twoim domem, wyjdź do mnie teraz.” „Jesteś nadal singielką?”, „Spotykasz się z kimś?”.

 

Przytoczyłam tylko niewielką część sms’ów, które ja kiedyś dostałam od oszusta z What’s app. Inspirowałam się też treścią sms’ów Magdaleny Porady.

Piszę ten post po to, by pokazać, jak wygląda przemoc psychiczna. Każdy sms, który dostajesz albo potęguje Twoje emocje i zakochujesz się bardziej albo niszczy Twój wewnętrzny spokój i nie wierzysz w siebie.

To są wiadomości, które pisze do Ciebie zaburzony mężczyzna, którego można nazwać narcyzem, a w niektórych przypadkach psychopatą.
Tylko taki rodzaj osobowości , bez żalu i braku poczucia konsekwencji, tak znęca się nad kobietą-ofiarą.

Możesz sama dostałaś takie wiadomości, albo koleżanka pokazała Tobie historię czatu. Wiadomości mogą brzmieć dosłownie tak samo, albo podobnie. Mi zależy abyś dostrzegła tę huśtawkę emocjonalną zapisaną w słowach. Oszust prawie zawsze pisze te sms’y z zimną krwią.

 

sms od oszusta matrymonialnego
sms od oszusta matrymonialnego
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *