Sorry, jestem na urlopie

 

Między czerwcem a wrześniem w firmach zaczyna się sezon urlopowy.

Za oknem  świeci słońce a my zaczynamy odliczać dni do wakacji. Wizualizujemy ten moment, kiedy zamykamy drzwi do firmy, odcinając się całkowicie od spraw zawodowych. Tylko to nie jest takie proste.

Sorry I’m on holiday

Between June and September in  companies starts  holiday season.
The sun shines behind the window  and we start counting off  days for the holidays. We visualize the moment when we close the door to the company, cutting off completely from the business issues.

But this is not so easy.

Między teorią a praktyką

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż wypoczynek. Z badań sondażowych wynika, że tylko co 2- gi  polak wyjeżdza na wakacje, a tylko 13 % z nas wraca z urlopu wypoczętym.

 To fala telefonów, maili, spraw służbowych  psychicznie psuje nam wypoczynek. By  tak sie nie stało, zanim się wybierzesz na wakcje, przygotuj się do nich.

 

4 Sprawy przed urlopem

Nie zaczynaj wakacji od załatwienia spraw zaległych. Przed wakacjami systematycznie po 30 minut dziennie załatwiaj sprawy, które odkładałeś na tzw. „później”. Po drugie uprzedź pracowników w firmie, swoich klientów i partnerów biznesowych, że idziesz na urlop. Zapobiegniesz w ten sposób fali uporczywych telefonow, czy powiadomień o mailach w czasie wypoczynku.  Po trzecie,przed wakacjami przydziel swoje zadania pracownikom aby nauczyli się samodzielności. Dzięki temu staną się bardziej  pewni siebie aby zastąpić Ciebie podczas wakacji. I po czwarte, zaplanuj urlop tak, by nie siedzieć w domu i patrzeć  w komputer, telefon i faktury.

 

Po co komu urlop?

Wakacje  są niezbędne  dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wolny czas sprzyja odzyskaniu równowagi psychicznej. Nasze ciało pięknieje, a cera staje się bardziej promienna My gromadzimy energię na kolejne ponure i zimne mięsiące w roku.  Nie zdziw się,  że po urlopie poczujesz się bardziej atrakcyjny, zdystansowany do pracy i mega zmotywowany do działania.

 

5 przykazań urlopowicza

Nie śpij do południa. Szkoda dnia! Wyłącz komórkę i  schowaj tablet. Świat realny jest piękniejszy niż nowe technologie. Wybierz opcję all- inclusive  by totalnie się zrelaksować nie tylko od spraw zawodowych ale i obowiązków domowych. Wrzuć na luz w ubiorze  jak na codzień, żyj wg slow-life.Porusz swoje zmysł, chodząc boso po trawie, wdychając jod na plaży czy jedząc owoce prosto z drzew. Wybierz się do lasu. Chłoń otaczający cię świat wszystkimi zmysłami.

 

Regeneruj siły

Aby wypocząc musisz mieć min.2 tygodnie wolnego.Zaplanuj wakacje tak , aby po powrocie mieć jeszcze min.1 dzień lub dwa na ponowne wdrożenie się do codziennych obowiązków.

 

No to co, życzę miłego leniuchowania!  😉

made by me!
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *