Typy kobiet – o drodze do odkrycia swojej kobiecości

typy kobiecości wpis na blogu chicbykate

Typy kobiet – a drodze do odkrycia swojej kobiecości

Jest wiele typów kobiet na świecie. Nie chodzi mi tutaj o charaktery, lecz o wygląd i to jak się pokazujemy światu.

Ostatnio zafascynował mnie temat kobiecości. Będąc po 40-tce zaczynasz patrzeć wstecz, bo masz przeszłość. Ona Ciebie ukształtowała, stałaś się w jakiś sposób marką samą dla siebie, w wyrażaniu kobiecości.

Sama też jak patrzysz w lustro, wymyślasz się w jakiś sposób. A swoim ubiorem, dopełniasz swój obraz kobiecości.

Na Instagramie znalazłam profil Rosjanki, z resztą bardzo pięknej , i nie dziwię się ,że ogólnie mówi się , iż słowiańskie kobiety są piękne. Ale co mnie w niej zainteresowało, to to, że bardzo dużo mówiła o swojej kobiecości. Na skutek wielu wydarzeń musiała spojrzeć w głąb siebie i poznać kim jest jako kobieta. Po części zaczęła sama szukać swojego kodu kobiecości i go odkryła. Teraz sama robi często live’y na Instagramie i rozmawia z kobietami, szkoli je oraz bardzo często mówi też o typach kobiet, i co z tego wynika.

Idąc tym tropem, zaczęłam sama wertować książki na ten temat, bo niestety ale w tym aspekcie, internet przegrywa walkę informacyjną.
Więc dziś bogatsza o 4 książki rozpocznę cykl opisując różne typy kobiet. Może to do Ciebie przemówi, zwróci uwagę na siebie, natchnie Ciebie do zmiany.

Na pewno każda kobieta jest inna. Faceci to często zauważają, że jakaś była była taka, a ta obecna jest jeszcze inna. I masz tu babo placek, bo nie możesz dowiedzieć się jak wygląda i zachowuje się nowa wybranka twojego byłego czy kolegi, co lubi z Tobą plotkować.
Jedna lubi kolor różowy, tylko umalowana wychodzi na ulicę. Inna znowu chodzi po polu w ogrodniczkach i ma gdzieś swój wygląd. To właśnie wynika z naszego poczucia kobiecości. Sama po sobie widzę, że nie zmuszę się go chodzenia w moro, ba nawet na przestrzeni lat moja szafa i kosmetyki zmieniły się. Sięgam po inne książki, otaczam się innymi ludźmi, nie tracę czasu na pierdoły i nauczyłam się stawiać swoje granice. I skończyłam wojowanie ze światem, zrozumiałam że jestem introwertykiem.

Pewne cechy mogą u Ciebie przeważać, a inne występować w mniejszym nasileniu. I to dzieje się teraz, jutro jak i w przeszłości. Kiedyś byłaś jak lalka Barbie a teraz stawiasz na jakość i otaczasz się na przykład beżowymi, brązowymi kolorami w ubiorze. Rzygasz różowym a fascynujesz się światem luksusu.

To pozwala nas, kobiety, podzielić na pewne grupy, i tu dochodzimy do sedna sprawy.
Patrząc na swoją kobiecość widzimy, że pewne cechy będą dominować, na przykład w specyficzne rysy charakteru. To oczywiście będzie miało tendencje wzrostowe albo malejące i w znacznym stopniu determinują nasze reakcje, sposób zachowania i sposób reagowania na to, co się z Tobą dzieje.

Tkwisz w toksycznych uczuciach, masz faceta do bani, więc musisz poznać siebie, Droga Koleżanko .
Do tego więc potrzeba jest wiedza o typach kobiet.
Są kochanki, są wojowniczki, są w końcu Królowe ale też i dziewczynki . I co ciekawe to to, że rzadko zdarza się tak, by ktoś był „czystym” typem kobiety natury czy tylko królową.
Z reguły jest to mieszanka kilku typów kobiet, gdzie przewagą jest jeden typ kobiecości albo masz w sobie elementy dwóch, trzech typów kobiet.

Typy kobiet- kobieta natura

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *