Work balance

[vc_row type=”in_container” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/1″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_column_text]Żyjemy szybko i w silnym stresie. Codziennie jesteśmy w gotowości do pracy aby osiągać różne cele które prowadzą nas do sukcesów. Nasz stan umysłu jest jak żołnierz na polu walki. Nasze ciało zalewa hormon stresu. Nie potrafimy wybrać co jest dla nas ważniejsze, czego nie musimy robić, od kogo musimy się odseparować. Robimy wszystko i bez opamiętania.

 

We live fast and in strong stress. Every day we are ready to work to achieve the different goals that lead us to success. Our state of mind is like a soldier on the battlefield. Our body floods the stress hormone. We can not choose what is more important to us, what we do not have to do, from whom we need to separate. We do everything and with abandon.

Przeszłość

Kiedyś moje życie było tylko skoncentrowane na pracy.  Pracy poświęcałam 80% mojego czasu. Prawie zaczęłam mieszkać w biurze. Nie chciałam i nie czułam potrzeby pielęgnowania mojego życia prywatnego, o towarzyskim nie wspominając. Nie uprawiałam sportu. Żyłam niehigienicznie. Jadłam byle jak i o różnych godzinach w ciągu dnia. Mój mózg miał mało czasu na relaks. 

Albo pracowałam, albo intensywnie szkoliłam się. Mało spałam. Tak było kiedyś.

Obecnie

 

Od dwóch lat żyję inaczej. Jestem na diecie. Codziennie uprawiam sport. Dbam o siebie sprawiając sobie relaks psychiczny. Co weekend chodzę do lasu na spacer. Czytam w ciszy. Mocno słucham się intuicji. Pracuję tak ja chcę i kocham to co robię. Pamiętam o tym, aby sprawiać sobie różne przyjemności. Nie robię nic na przymus, nie żyję w  silnym i permanentnym stresie. Uśmiecham się coraz częściej do siebie i buduję swoje życie na nowych fundamentach.

 

Równowaga

 

 Mocno doświadczyłam skutków braku równowagi życiowej. Kilka miesięcy swojego życia spędziłam na leczeniu nie tylko swojego ciała ale i duszy. Nie rozumiałam, że w życiu bardzo ważne jest zachowanie równowagi między prowadzeniem swojego biznesu a pielęgnacją życia prywatnego. Nie wiedziałam, że wakacje są po to,  żeby zadbać nie tylko o regenerację fizyczną ,ale także o stan psychiczny.  Zrozumiałam że odpoczynek służy temu aby wstać od biurka i dać odpoczął  mózgowi. Dużo czasu zajęło mi dojście do wniosku, że klientom trzeba mówić „nie”, nie odpowiadać na dzwoniący telefon po 17.00, w piątek i nie odpisywać na sms.

 

Najważniejszy jesteś Ty

 

Najcenniejszym kapitałem każdej firmy jesteśmy my sami. Nasza głowa pełna pomysłów, to nie tylko część naszego ciała ale również narząd, które musi się zresetować. Kortyzol, który zalewa nasze ciało musi być spalony przez fizyczny ruch. Zatem zatroszczmy się o siebie, bądźmy łagodni dla swojego organizmu. W relacjach z klientami bądźmy zdrowymi egoistami własnego prywatnego czasu. Biznesu nie robi się w pośpiechu i w stresie, lecz z przyjemnością i miłością do tego co się kocha.[/vc_column_text][vc_row_inner column_margin=”default” text_align=”left”][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ width=”1/1″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ width=”1/1″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ width=”1/1″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][/vc_column_inner][vc_column_inner column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ width=”1/1″ column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *