Zielono mi

Zielone rośliny w pracy bardzo korzystnie wpływają na nas samych. Otaczając się zielenią mamy lepsze zdrowie, jesteśmy większymi optymistami i dbamy o dobre relacje z innymi ludźmi.

 

 Zielona intuicja

 

Pracując w domu czy w biurze intuicyjnie wybierałam sobie  przytulne miejsce do pracy. W domu, zdalnie pracowałam w miejscu z którego mam  za oknem widok na ogród. W biurze wybierałam biurko, które miało widok na park lub było w dużej bliskości z zieloną ścianą . Aktualnie mam taki komfort życiowy, że mogę pracować nawet w ogrodzie. Siadam wtedy na fotelu, kładę laptopa na stole i pracuję. Szybko tworzę posty na blog będąc maksymalnie skoncentrowana. Towarzyszy mi przy tym totalny spokój w moim wnętrzu. Szybko pojawiają się nowe pomysły w moim  twórczym szukaniu inspiracji do pracy. Jednocześnie jestem maksymalnie zrelaksowana. Zapominam w ogóle, co to jest twórczy stres!  Kiedy chcę nabrać nowej inspiracji do kolejnego akapitu w poście,  podnoszę wzrok na drzewa i krzewy. Nie dekoncertuje mnie nawet wielkomiejski zgiełk znajdujący się za  moim ogrodem.

Nieświadomie poddaję się  intuicji, która w zielonym otoczeniu prowadzi mnie  do jak najbardziej harmonijnego i twórczego rytmu pracy.

 

Naturalny psycholog w biurze

 

Cóż więc jest takiego w roślinach, że odgrywają one  tak znaczącą rolę w pracy? Żywe rośliny to takie naturalne filtry odgradzające nas od toksyn wytwarzanych przez komputery i wszelki sprzęt elektroniczny. Rośliny są  też naturalnym lekiem na naszą psychikę, patrząc na nie lub wąchając woń kwiatów uspokajamy się. Szybciej mobilizujemy się do pracy. Każde biuro udekorowane zielenią daje poczucie bezpieczeństwa osób w nim przebywających. Patrząc na zieleń dajemy także ukojenie zmęczonym oczom.

 

Wizerunek firmy a rośliny

 

Świeże bukiety kwiatów postawione na blacie w recepcjach salonów spa dają wrażenie świeżości i czystości.  Natomiast duże doniczkowe kwiaty znajdujące się w salach konferencyjnych  bardzo pozytywnie wpływają  na wizerunek filmy. Piękne bukiety kwiatów  w salonach fryzjerskich czy gabinetach kosmetycznych dają wrażenie naturalnej elegancji i harmonii .  W firmie kwiaty i  roślinność w doniczkach  dają  wrażenie czystości, równowagi  i spokoju .

 

Dam Ci dobrą radę mój drogi Czytelniku. Oprócz porządku i  ciszy w miejscu pracy otaczaj się naturą. Wtedy praca stanie się przyjemnością,  a Ty będziesz bardziej wydajny.

Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *