Mężczyźni a ochota na seks

Mężczyzna a ochota na seks wpis na blogu chicbykate

MĘŻCZYŹNI A OCHOTA NA SEKS

  Z badań seksuologów wynika, że mężczyźni a ich ochota na seks, ma swoje podłoże i zależności od wieku.

Mężczyźni między 16 a 25 rokiem życia przejawiają automatyzm seksualny.

Z reguły są gotowi zawsze na stosunek seksualny i nie jest tak ważne, co czują do partnerki.

Jak mężczyźni zaczną pożycie seksualne z kobietą, zakochają się, to po krótkim czasie, seks schodzi na drugi plan. Na pierwszym miejscu pojawia się zaangażowanie emocjonalne: zainteresowanie drugą osobą, szacunek,a dopiero na końcu pojawia się  pożądanie.

Świadomość seksualna mężczyzn wzrasta, bo oni przekopują się przez wiedzę w internecie i mają coraz większe pojęcie o seksie.

Kiedy on odmawia Ci seksu, albo ma ciągle jakieś „ale”, to wynika nie z jego gorszej kondycji seksualnej.

Są tego głębsze powody.

Ale tak, masz dobrą intuicję i wyczuwasz , że brak seksu w związku, z jego powodu, to sygnał ostrzegawczy dla zażyłości pomiędzy Wami.
Oni są smakoszami seksu, a jego odmowa ma jakiś zamierzony cel. Dla nich stosunek, to też forma komunikacji o temperaturze namiętności, w waszym związku.

Odmowa seksu, to komunikat z jego strony, że coś jest nie tak, w Waszym związku.

Często my kobiety , źle to odbieramy i bierzemy na siebie porażki w związku. No i zaczyna się festiwal przeczuć w Naszych głowach pod tytułem:

1)przez odmowę czujesz się odrzucona, gruba, niepotrzebna;

2) facet przez seks i jego odmowę daje ci sygnał, że coś w jego głowie i apetyt na Ciebie , mu  zmniejszył się i  ochota na seks nie zniknęła;
3) ma inną!

I tu pojawia się problem, bo czasami brak ochotny na seks, nie jest jednoznaczny z tym, że ma na boku kochankę, nie kocha już ciebie, a wasz związek stacza się po równi pochyłej.

Czasami jego odmowa, może NAPRAWDĘ wynikać z choroby fizycznej albo psychicznej, lub że nie ma siły na seks. Tak, tak, jemu też zdarza się, bo nie są to przecież „maszyny” do seksu.

Zanim popędzisz na rodzinną naradę z matką albo co gorsza na plotki do koleżanki, nie osądzaj go od najgorszych i nie szykuj  pozwu o rozwód. Nie pakuj jego walizki  czy swojej i nie wyprowadzaj się z waszego gniazdka miłości. Nie wynajmuj  detektywa, by  wyśledził jego romans. Spokojnie, ochłoń i SPRÓBUJ z nim o „tym” porozmawiać. Ale nie z pretensją czy z krzykiem strzelasz fochy i robisz sceny zazdrości.

Jeśli on nie jest notorycznym kłamcą, może ci w spokojnej atmosferze powiedzieć o kłopocie, jaki jest przeszkodą dla waszego pożycia seksualnego.

Jeśli rozmowa z nim będzie „normalna” , on odbierze to jako przejaw troski i może chwilowa niedyspozycja, wręcz wpłynie na większą „jakość” i zaufanie  seksu w waszym związku.

Nie denerwuj się na niego i nie odrzucaj jego prób do kochania się. Bo on NIESTETY każde „NIE” odbiera personalnie i odmowa dla niego, jest podkopaniem jego męskiego ego.
Bo prośba o seks, to nie tylko fizjologia, lecz pożądanie, bliskość, intymność, miłość, i zaakceptowanie go i oraz przyjęcie takim , jakim jest.

Więc może to niesprawiedliwe, ale jak mu odmawiasz to powiedz jasno, „nie mam nastroju”, „mam okres”, „jestem chora i przyjmuję leki”, „mam depresję” ,lub szczerze, że „mam problemy w pracy”.

Obejmij go wtedy, powiedz żeby przytulił, powiedz, że go kochasz no „ale dziś nie dam rady”.
Bo dla niego „nie” dla seksu to, jak zerwanie związku, koniec małżeństwa.

Są też przypadki, że facet nie odmawia a w łóżku, brak jego zaangażowania, i brak tego jego „polotu”. Masz wrażenie, że mechanicznie wykonał kilka ruchów i zakończył stosunek. No i po co to robić „na siłę?

Bywa też tak, że mężczyźni, którzy marzą o takim „czystym seksie”, jak kobiety o czułym i romantycznym kochanku, są gotowi to robić w najmniej oczekiwanym momencie! I to też jest „normalne”, chociaż my kobiety odbieramy to jak „młodzieńczy wybryk”, albo przypomina pierwsze dni związku, jak jesteście szaleńczo siebie spragnieni.

W trakcie takiego „szybkiego numerku”, nie sądź ,że tam nie ma czułości czy szacunku. No i oczywiście nie dotyczy każdego związku, w którym partner nigdy nie ma chęci na miłość, a ciągle żąda seksu!
Zanim wpadniesz w sidła szybkiej konsumpcji waszych ciał, ustal, gdzie są dla niego granice przyzwoitości i jego temperamentu, byś nie przeżyła szoku, kiedy Ty mu zaproponujesz „szybki seks”.

Nie wyrywaj sobie też włosów na głowie, jak kochasz się z nim, a on absolutnie nie słucha twoich „wskazówek”. Generalnie , jak kochasz się, to nie gadaj!
On ci nie odpowie, albo co gorsza swoją dłonią zakryje ci usta, bo mężczyznom trudniej niż kobietom wykonywać kilka czynności naraz. On tak jest  skupiony na seksie, że nie jest w stanie BIOLOGICZNIE ciebie słuchać , jak kocha się z tobą.

Więc wszelkiego rodzaju rozterki , czy jesteś dla niego seks bombą, czy wyniósł śmieci, albo czy wyłączył gaz w kuchence, zostaw na „po”. Nie mów też do niego , czy ma na prawo czy na lewo ciebie penetrować , bo to też nie czas na uwagi i dyspozycje. To do niego nie trafi, a może wręcz następnym razem, zakończyć się a szybkim spadkiem napięcia poziomu „wody w rurze” i nagle będzie „po zabawie”. Generalnie jego mózg jest tak skonstruowany, że jak uprawia seks to nie słyszy, a słyszy jak nie uprawia seksu. Koniec kropka!

 

A jak już musisz albo masz to w swojej seksualnej naturze , to gadanie w czasie seksu, to przy okazji, jak rozmawiacie , powiedz mu ,że lubisz „słowny seks”, i dobrze by było , żeby dał ci też „taką rozkosz”.

Wiem, że denerwujcie Ciebie też to, że jak kończycie się kochać to on pada na łóżko jak kłoda , albo ubiera spodnie i idzie gdzieś sobie. Ty czujesz się „wykorzystana”, nie podoba ci się to, bo masz wrażenie że jesteś ignorowana , jesteś ekstremalnie porzucona . No więc tutaj jest inny powód takiego zachowania. Przez „chwilę” facet musi „ochłonąć”. Ochłonięcie polega albo na zebraniu się i wróceniu na ziemię, przez chwilową ekstazę albo jest to wynikiem jego wyczerpującego sportu i on musi „na chwilę” zdrzemnąć się.
Pożądanie stopniowo spowodowało u niego utratę kontroli nad sobą, aż wreszcie całkowicie się zapomina w chwili przeżywania orgazmu, co z kolei stoi w całkowitej sprzeczności z jego męską naturą.

Jako facet, on ma w DNA kontrolę i stan czuwania w sobie 24/24, 7/7 , i dojście do szczytu rozkoszy, jest jego chwilową utratą kontroli nad swoim ciałem.

Zrozum, że tak to działa a Twój partner nie zamyka się i nie odsuwa się od Ciebie po stosunku, bo jest chamem.
Więc „po” zapal papierosa, idź po drinka, no w najgorszym przypadku, „pogrzeb” w komórce. Ale NA PEWNO nie mów do niego, nie komentuj waszego stosunku, albo nie zaczynaj rozmowy o tym, gdzie w tym roku jedziecie na Święta Bożego Narodzenia, czy do twojej czy jego rodziny!

Do seksu trzeba dwóch kochanków jak dwoje tancerzy do tanga . Spełniony i namiętny seks , to mądry seks. To jak Wam „wychodzi” jest sumą waszego doświadczenia ale też i inteligencji erotycznej. Tak! O seksie można się uczyć, można o nim czytać, można pogłębiać wiedzę na jego temat.

Więc nie dziw się, że jak twoja wiedza zatrzymała się na lekcjach biologii w 7 klasie szkoły podstawowej. Z taką inteligencją erotyczną nie możesz być „wytrawną kochanką”. Jeśli nie wiesz lub nie znasz różnych pozycji, „brzydzisz „ się Kamasutry, a już wiedza o seksie tantrycznym jawi ci się jako tabu i coś niepojętego, no to wasz seks będzie „powszechny” jak smak chleba w każdej Biedronce. Im więcej będziesz wiedziała o tym co chcesz, co możesz żądać, jakie masz zakamarki swojego ciała, tym lepszy będzie Wasz seks. Edukuj się kobieto, bo jak to mówiło się kiedyś, że „nauka to potęgi klucz”. W tym przypadku potęga seksu i twojego spełnienia.

W tej dziedzinie życia jest jak w tangu – trzeba dwojga chętnych osób i tylko wasza dobra wola, wiedza i chęć do eksperymentów mogą dać harmonijny, udany i satysfakcjonujący seks.

 

Mężczyzna a ochota na seks wpis na blogu chicbykate
Mężczyzna a ochota na seks wpis na blogu chicbykate
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *