Uwolnij się od psychopaty

Uwolnij się od psychopaty
jak odzyskać siebie po toksycznym związku

   Maria miała mętlik w głowie. Bo zawodowo przeczuwała, że ten rozwód nawet uda się jej wygrać. Ale tak po ludzku, szkoda jej było jego żony, bo usłyszała historię kobiety, która chyba uwolniła się od psychopaty.

 

   Nadmienię  w tym momencie, że ten post to kontynuacja historii o Marii, jaka ukazał się na blog o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie. Wiele informacji z zakresu psychologii oraz konkretna wiedza o oszustach matrymonialnych zamieszczam tutaj, by uchronić Nas kobiety od wielu niebezpieczeństw, a jak jesteś ciekawa historii Marii, która zakochała się w psychopacie, to zapraszam do lektury tego postu: https://chicbykate.com/zakochalam-sie-w-psychopacie/

Czy da się uwolnić od psychopaty?

   Marii nie mieściło się w głowie, że można tak bez empatii żyć. Ale w sumie zastanawiała się, czy Adam nie jest niebezpiecznym mężczyzną i czy w takiej sytuacji, da się uwolnić od psychopaty?
Maria nie mogła uwierzyć, że Adam był takim egoistą, i wręcz chełpił się tym, że zniszczył życie drugiemu człowiekowi a własne dziecko miał „głęboko w dupie.”

   Pod koniec spotkania Maria powiedziała Adamowi, że musi się zastanowić nad strategią jego postępowania rozwodowego. A tak naprawdę, chciała mieć chwilę czasu na to, czy jako młody adwokat, chce wbrew sobie i swojemu systemowi wartości oraz etyce zawodu adwokata, wchodzić w tak trudny i zmanipulowany rozwód.
Bo żeby udowodnić winę żony, musiałaby ona wybielić jego osobę i zachowanie, które w rzeczywistości ani w jednej minucie tego małżeństwa, on nie przejawiał.

   Ofiary psychopatów, już na początku znajomości czują się skołowane. Bo z jednej strony słyszą od kogoś, co psychopata uczynił poprzedniej ofierze, ale z drugiej strony przejawiają niezwykłe uczucia do psychopaty.

Urabianie ofiary przez psychopatę

  Jak się domyślasz, Adam wiele razy dzwonił do Marii i podpytywał ją, na jakim etapie jest jej decyzja.

   Wielokrotnie sms-ował do niej, gdzie po którymś tam kontakcie, zaczął się do niej zwracać się po imieniu, skracając dystans między nimi.
Pewnego dnia w końcu, pod pretekstem jego rozwodu, zaprosił ją do restauracji. Głupia Maria zgodziła się i tak zaczął się jej romans z Adamem.

 

   Psychopata nawiązuje relację w specyficzny sposób. Kobiety psychopaty na początku znajomości czują silną i niezwykłą więź z psychopatą. Czują specyficzne i niewytłumaczalne racjonalnie przyciąganie do psychopaty.
Na terapii często byłe kobiety psychopatów, opowiadają o niepohamowanej, szybkiej, namiętnej relacji z nim. Wymieniały, że na początku spotykania się z psychopatą łączył ich niezwykły seks, intensywna relacja, szybkie przywiązanie do niego oraz odnosiły wrażenie, że spotkały swoją drugą połówkę jabłka-osobę, której szukały przez całe życie.

 

   Po kilku spotkaniach poza kancelarią, ich zawodowe relacje bardzo się spłyciły. Można by rzecz, że zanikły wszelkie formalności, a Maria i Adam zaczęli romans.
Maria po raz pierwszy w swoim zawodowym życiu, poszła ze swoim klientem do łóżka. Nie oparła się jego urokowi, a seks z nim był oszałamiający. Nie tylko Adam dbał o nią w łóżku, ale zawsze obsypywał ją dodatkowo a to różami, a to czekoladkami, a to przyszedł do biura z kawą na wynos, a to zamówił catering do kancelarii, jak mieli wieczorem omawiać jego rozwód.

   Maria czuła do Adama niesamowity pociąg fizyczny. Ciągnęło ją do jego męskiej osobowości, hiper seksownego ciała. Często ofiary psychopatów zachwycają się jego niesamowitym męskim wyglądem, szytym grubą nicią testosteronu. A jego konkretny, dominujący styl zachowania, niesamowicie podnieca kobiety. Stąd zauważa się, że ofiary psychopatów są bezbronne wobec super seksownego ich wyglądu i niebezpiecznego, ekscytującego charakteru.

   Często kobiety są bardzo konserwatywne w swoim seksualnym zachowaniu, nie tracą cnoty albo nie uprawiają seksu na pierwszej randce. Lecz gdy spotykają psychopatę, tracą rozum i chcą iść z nim do łóżka, już w pierwszych minutach od poznania się.

 

   Kiedy sprawa rozwodowa Adama ruszyła w Sądzie, Adam zaskoczył Marię i na weekend zaprosił ją do Świnoujścia. Zamówił apartament w Hiltonie. Już od progu, zaczęli uprawiać seks ze sobą.
Weekend spędzili albo w swoich objęciach, albo na jedzeniu w coraz to droższych restauracjach z rybami i owocami morza, tuż przy plaży. Czasami to Maria musiała zapłacić za jedzeniu, bo Adamowi zapomniało się wziąć portfel z pokoju.

   Psychopaci wiedzą, jak zawrócić w głowie kobiecie. Wiedzą, że dla nich nie liczy się tylko seks, robią więc wszystko by zbudować przywiązanie ofiary do niego. Stąd lubią słuchać zwierzeń kobiety, zachowują się bardzo opiekuńczo, przejawiają zazdrość wobec innych samców, by zawrócić kobiecie w głowie na 100%.
Ale od początku próbują swoje ofiary, żeby wyczuć na co stać kobiety. A przez swoją pasożytniczą tożsamość, narażają swoje ofiary na płacenie za ich wspólne przyjemności, jej kartą.

Psychopata- władca umysłu

   Adam osaczał Marię, mimo że łączył ich tak naprawdę oficjalnie jego rozwód, który ona jako pełnomocnik, miała mu prowadzić.
Nie ustalili honorarium dla niej, więc pierwszy raz prowadziła sprawę pro bono, bo on ją tak oczarował swoim toksycznym zachowaniem.
Po weekendzie w Świnoujściu, zaczęły się nagłe i romantyczne wypady samolotem do Paryża, Mediolanu, czy do Londynu.
   On ją zabierał na drogie zakupy. Na początku kupował jej „drobne upominki” w butikach Chanel, w Londynie w Harrodsie szarpnął się aż na „apaszkę od Hermesa”. Ale w miarę upływu czasu, zakupy robiła ona, płacąc za zakupy, no bo sama przecież sobie coś tam wybrała.

 

   Osaczenie kobiety jest bardzo ważne dla psychopaty. Stąd intensywnie koncentruje się na kobiecie, w pierwszych etapach związku z nią. Są zdeterminowani, kontrolują ofiarę dzwoniąc do niej bardzo często, zasypując ją sms’ami, planując wspólne spędzanie czasu w weekendy i w ciągu tygodnia. Nie jest to śmieszne, ale jakby mogli to spędzali by 24/24 godzin w ciągu doby, przez 7 dni w tygodniu, czyli żeby być non stop w jej pobliżu.

   Im dalej szedł w Sądzie jego rozwód, tym ich zażyłość adwokat- klient coraz bardziej zwiększała się.
W niedługim czasie Adam wprosił się do Marii i ocenił, że mieszka bardzo luksusowo. Zasłaniając się brakiem czasu, zaproponował, że wprowadzi się do niej, do czasu, aż on coś sobie wynajmie.

Lecz w jej domu, Adam nigdy nie pomógł, nie ugotował, ani w niczym konkretnym , jako mężczyzna, nie pomógł.
Ich zażyłość w łóżku bardzo zwiększyła się, aż pewnego dnia, Maria odkryła, że jego komórka ma włączoną kamerkę.
Niby w żarcie, zapytała co ma za filmy w telefonie. On wymijająco powiedział, że to była włączona latarka, i że żadnych nagrań on nie ma. Nigdy też nie pozwolił jej zajrzeć do telefonu. A był tak zapobiegliwy, że z telefonem chodził nawet do toalety.

   Psychopata po osiągnięciu więzi psychicznej z kobietą, rozpościera nad nią płaszcz ochronny, podszyty lękiem.
Pod płaszczem opiekuńczości i dbałości o kobietę, powoli, sukcesywnie izoluje kobietę od jej bliskich, przyjaciół i znajomych z pracy. Obgaduje ich, zniechęca kobietę do zerwania z nimi kontaktów, tłumacząc jej, że są to nieżyczliwi i nieszanujący ludzie w jej otoczeniu. Sam zaś on deklaruje, że jest taki lojalny, kochający i oddany jej i jest jedyną na świecie osobą, która ją tak mocno kocha.
   Tak więc, minuta po minucie tego związku, psychopata wywołuje u kobiety lęk, zaś siebie kreuje na zbawiciela jej wszelkich obaw, by dopełnić jego uczucie do niej, szalonym, namiętnym seksem w ich związku.
Tak ofiara zostaje silnie związana psychicznie, fizycznie oraz finansowo z psychopatą. Lecz trzeba oczywiście pamiętać, że przywiązanie psychopaty nie ma nic wspólnego z bliskością emocjonalną oraz nie czuje on żadnej więzi z ofiarą. Seks w związku, dla psychopaty to tylko chęć jak najszybszego osiągania orgazmu i posiadania władzy nad kobietą.

 

 

   Kiedy jego rozwód skończył się w Sądzie, z orzekaniem o winie obu stron, Adam zrobił w domu Marii karczemną awanturę. Nawet mi się zdarzyło, przez uchylone okna, słuchać szaleńcze wyzwiska pod jej adresem oraz dźwięki tłoczonego szkła.
Wyzywał ją od „głupich suk” i że „nie jest warta żadnych pieniędzy” dla jej honorarium po przeprowadzonym procesie rozwodowym. Miało być bez orzekania o jego winie, a tymczasem jego była żona udowodniła mu winę.

   W tym czasie, widziałam jak Maria „kurczy się w sobie”.
Z uśmiechniętej, zawsze chętnej do rozmowy sąsiedzkiej kobiety, Maria stała się cieniem własnej osoby. Schudła, i mimo, że nadal dbała o siebie, to starała się uciekać wręcz od jakichkolwiek kontaktów słownych, ze swoim sąsiedzkim otoczeniem.

   Jego zaś widziałam prawie codziennie, jak z piskiem opon, wyjeżdżał z jej posesji.
Pewnego dnia, Maria wyjechała, jak się później dowiedziałam, na krótkie wakacje, z koleżanką do Turcji.
Już od lotniska w Polsce, Adam wydzwaniał do niej. Na początku pytał się gdzie jest, czy już wylatuje, kiedy wyląduje i takie tam.

   Generalnie, jej urlop zmienił się w koszmar. Bo jeszcze nie odłożyła słuchawki, a on zaraz do niej dzwonił. Jej koleżanka po 20 telefonie, w dobę po zameldowaniu się w hotelu, stwierdziła, żeby Maria wyłączyła aparat i nastawiła tryb off-line.
Maria długo ociągała się, wręcz w jej oczach była panika, czy dobrze robi. Kiedy koleżanka zapytała, czego się obawia, ona rozpłakała się. Mimo dzwoniącego non stop telefonu, opowiedziała jej, że chyba zwariowała, a jej związek z Adamem jest nie do zniesienia.
Na szczęście pobyt w Turcji trwał 2 tygodnie. Przez ten czas, Maria miała okazję wypłakać się, wygadać się i dać upust swoim lękom. Miała przy sobie troskliwą znajomą, która cierpliwie słuchała każdej akcji ze związku z Adamem.
Jak odprawiały się na lotnisku w Turcji, przyrzekła sobie i jej znajomej, że po powrocie zakończy chory związek z Adamem.

  Na temat chorych związków z psychopatami napisano mnóstwo artykułów i przeprowadzono miliony godzin badań nad psychopatami.
Jest wiele tragicznych historii kobiet, ale też i liczne historie mężczyzn, których uwiódł związek z ciekawości i potrzeby adrenaliny, z psychopatą, który zamienił ich życie w koszmar.

 

   Maria po powrocie do domu, musiała powiedzieć Adamowi, że to koniec ich związku.
Nie było łatwo z tego wyjść. Na początku Adam rozpłakał się jak dziecko, gdy usłyszał, że to koniec i ma się wyprowadzić z jej domu. Wymuszał żalem i udawaną bezbronnością, że tak mocno Marię kocha, że nie wyobraża sobie życia bez niej.
   Wyprowadzkę przeciągał aż 5 miesięcy. Po fali płaczu i niezdrowego użalania się nad sobą, Adam zaczął ją straszyć. A to szantażował ją, że odbierze sobie życie, a to przyznał się, że nagrywał ich stosunki w sypialni. Pokazał jej parę filmów na jego komórce i oznajmił, że wyśle te nagranie do wszystkich prawników w Szczecinie.
Maria prawie oszalała ze strachu na samą myśl, jakby on to zrobił.

   Sama jestem adwokatem i wyobrażam sobie jakie konsekwencje spotkałyby Marię, jakby środowisko szczecińskiej adwokatury dowiedziało się o jej związku z klientem, któremu prowadziła proces.
Ale jej szantaże i życie w piekle z Adamem, skłoniły mnie do napisania tej historii. Bo jak wiele jest poradników o psychopatach, tak mało się mówi o ofiarach psychopatów.
   Mało się też mówi o życiu kobiet i mężczyzn, które zakochały się w psychopatach i były w konkubinacie czy w związku małżeńskich z psychopatami.

Uwolnić się od psychopaty całkowicie

   Maria po 15 miesiącach zdobyła się na akt odwagi. Po karczemnej awanturze, głośnej tak bardzo, że cała ulica słyszała ich inwektywy, zadzwoniła po Policję. W aurze sąsiedzkiej sensacji, Adam na oczach policjantów pakował się i wyprowadził się z jej domu.

   Maria zna mnie dobrze i wie, że może liczyć na mnie. Za jej zgodą opisałam jej historię.
Zrobiłyśmy to po to, by na blogu o miłości, związkach i stylu życia, a także o modzie, zawrzeć też wiele informacji z zakresu psychologii oraz konkretną wiedzę o oszustach matrymonialnych oraz o tym, jak życie z psychopatą jest niebezpieczne.
Chcemy też podzielić się doświadczeniem z psychopatą, bo bardzo mało jest źródeł, dla ofiar psychopatów, by mogły się edukować i odważnie podejmować decyzję, by uchronić się od życia z psychopatą.
Kobiety, które żyły z psychopatą, zostały dotkliwie skrzywdzone. W odosobnieniu wracają do zdrowia psychicznego a niejednokrotnie też fizycznego, po prostu do życia.
Ofiara psychopaty w końcu widzi jak jej życie wygląda. Dla ofiary psychopaty każdy następny dzień, po miłosnym otrzeźwieniu, to dzień usłany lękiem.
Ofiary często dowiadują się, że psychopata ma inne kobiety, ma nagrane filmy pornograficzne z ich udziałem, zostają okradzione z pieniędzy, mają doprowadzoną do ruiny firmę, są bite i manipulowane psychicznie, co wpędza je w choroby psychiczne.

   Maria swoją miłość do psychopaty przepłaciła też swoim zdrowiem.
Nie wyobrażasz sobie, co Adam jej zrobił. Jako, że jest lekarzem, po znajomości kupił wodę skarżoną tropikalnymi bakteriami.
Przy okazji któregoś tam spotkania, kiedy przyszedł po swoje rzeczy do jej domu, poczęstował ją tą wodą, bo bardzo chciało jej się  pić.

Adam aż oczy otworzył ze zdumienia , jak ona na jego oczach, wypiła jednym duszkiem, całą szklankę skażonej wody.

   Zemsta psychopaty nad ofiarą jest okrutna. Wiele kobiet, przez lata dochodzi do zdrowia. Są one w białych rękawiczkach, albo zatruwane, albo rozstrajane nerwowo, a co niektóre odbierają sobie nawet życie.
   Są też psychopaci, który do końca chcą zamęczyć swoją ofiarę.
Przed odejście grożą kobiecie, że pozabija ich wspólne dzieci, jej rodziców, ciotki, wujków, których znał.
Przemoc fizyczna też jest często stosowana wobec kobiety.
Dopuszczają się haniebnych działań, na przykład wlewając środki żrące i niebezpieczne chemicznie dla oczu czy ciała, do opakowań szamponów czy past do zębów. Nękanie kobiety też jest często stosowane przez psychopatę.

 

   Po wyprowadzce, Maria myślała, że jej koszmar się z Adamem zakończył się. Jednak awantura ze skażoną wodą, była preludium do jej nowego, na granicy szaleństwa życia.
Zaczęło się od tego, że u Marii spadła bardzo odporność. A to katar, a to grypa a to jelitówka. Ciągle czuła się osłabiona.
Do tego słaniała się na nogach. Jak tylko chciała jechać do szpitala na ostry dyżur albo do przychodni, miała ciągle za sobą „jego ogon”.
Albo on „przypadkiem” jechał za jej samochodem albo dwóch innych mężczyzn, jak mi później powiedziała, ciągle mijała po drodze. Miała słaby organizm, i na początku myślała, że jej się to wszystko wydaje.
Lecz  tak nie było, a tak w realu okazało się,, że Adam wynajął swoich 2 znajomych kolegów do śledzenia jej , którzy w podobny sposób wiązali się z kobietami, by ich osaczać i okradać z pieniędzy. Zdarzało się też tak, że nagle w tłumie pacjentów w przychodni, Adam stał za zakrętem, albo robił zakupy w tym samym sklepie, o tej samej porze, co Maria.

Do tego, czuła wzrok wynajętych mężczyzny.

   Myślała, że np. w Sądzie kolega Adama był petentem, który w tym samym czasie, miał rozprawę. Ale tak nie było, bo petent ciągle też za nią chodził i przekazywał Adamowi wszystko, co widział i wiedział o Marii.
Maria miała wrażenie, że  oszaleje. Uczucie obserwowania przez kogoś, spotykania tych samych, 3-ch mężczyzn w końcu wzmogło u niej strach i obawę o swoje życie.

   Nawet mnie kilka razy pytała, czy jak wyjeżdża z domu, to czy ktoś nie obserwuje jej posesji. Szczerze mówiłam, że przyjeżdżał pod jej dom samochód Adama, ale czy za kierownicą siedział Adam, to tego nie wiedziałam. Były też sytuacje, że Adam coś zostawiał pod jej płotem, chyba róże czy jakieś pluszowe misie.

    Psychopaci są mściwi. Tak też było w przypadku Marii. Tak jak zapowiadał Adam, tak się stało. Pewnego dnia, od koleżanki z kancelarii dowiedziała się, że krąży w sieci jej nagranie. Na filmie była ona, a film z nią zawierał treści pornograficzne. Twarz mężczyzny była wycieniowana, więc nie było widać, że to nagranie Adama.
Technik z Policji nie potrafił ustalić pochodzenia filmu, bo Maria skierowała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, do Policji.
Adama okazał się bardzo mściwym psychopatą. W niedługim czasie, Maria zauważyła, że miała zhakowany każdy komputer, który używała. Miała podsłuch, w całym swoim domu. Miała nawet lokalizator GPS założony pod spód jej samochodu.

   Było wiele dowodów, które można było łączyć je z Adamem. Lecz jak przyszło w Sądzie udowodnić to, że są to przestępstwa uczynione przez Adama, to ciężko było udowodnić związek tych dowodów z jego działaniem.

   Wychodzenie ze związku z Adamem, Maria zaczęła od pójścia na terapię.
Psycholog wiele razy pytał ją, gdy ona relacjonowała obecne swoje życie, czy nie jest sensownie iść do psychiatry. Widział jak ona przeżywa tą relację, jak opowiada o śledzeniu jej. Wielokrotnie pytał czy nie uważa ona, że to są jej paranoje, albo nerwica się u niej rozwija od pewnego czasu.

    Z obserwacji psychologów, widać że wzrasta lista ofiar psychopatów. Wielu terapeutów ma na swoich sofach, na terapii zastraszone kobiety które w zakochały się w psychopatach, osaczonych mężczyzn przez psychopatyczne kobiety.
Także zauważono, że wiedza o ofiarach psychopatów nie była i nie jest popularna za to, jest mnóstwo historii o psychopatach, mnożą się w serialach telewizyjnych czy w produkcjach filmowych.
Nieliczne książki o psychopatach, raczej są o psychopatach, a nie o ich ofiarach.
Zaś psychiatrzy byli bezsilni wobec koszmaru ofiary psychopaty. Bo owszem, można zalecić lek na lęk, ale nie ma tabletki na odgonienie psychopaty czy wywalenia go z życia ofiary.

   Historia Marii jeszcze trwa.

   Jest ona „uwolniona” od Adama, ale ja, jak czasem z nią rozmawiam, to widzę jak jest skrzywdzona przez niego. Często Maria wspomina, że przez niego doznała krzywdy emocjonalnej. Została przez niego psychicznie zraniona. Przez liczne sprawy sądowe, straciła wiele pieniędzy na detektywów, informatyków od podsłuchów i systemów szpiegujących jej komputery. Doznała niepowetowanych strat wizerunkowych. Dziś nie chodzi na spotkania z innymi adwokatami, nie udziela się towarzysko na mieście, nie wychodzi często z domu przez parę dni.
   Pod względem seksualnym czuje się kompletnie wykorzystana, swoje uniesienia w sypialni wspomina jako gwałty na jej osobie, sfilmowane bez jej absolutnego przyzwolenia na to.
   Przez liczne choroby wywołane przez tropikalne bakterie, leczy się na boreliozę, jest po licznych biopsjach. Bardzo schudła i wygląda bardzo źle.

 

   Jeśli w twoim otoczeniu jest kobieta, ofiara psychopaty, podejdź do niej z wyrozumiałością. Przede wszystkim wysłuchaj ją, pozwól jej wypowiedzieć się w całości, nie robiąc z tej historii żartów ani nie dowierzając temu, co ona mówi.
Ofiara psychopaty, po wyjściu ze związku , trawiona jest codziennie natrętnymi myślami. Niech nie śmieszy cię jej deklaracja, że ktoś stoi pod jej drzwiami, czy że ktoś za nią jeździ samochodem. To nie jest żadna obsesja lecz skutki po złym związku z psychopatą.

  Kobiety psychopaty, u psychiatrów, często mówią, że doświadczyły pewnego dysonansu poznawczego, że są nierozumiane przez ludzi, stąd są nieufne psychiatrom, terapeutom a nawet wobec Policjantów, oraz wobec ich prawnikom. Ofiary psychopatów trzeba otoczyć opieką.
Bo są to ludzie, który zostali skrzywdzeni przez najbardziej niebezpieczną osobę na świecie- psychopatę.
Można wyjść ze związku z psychopatą. Można dojść do pełni swoich siły psychicznych i fizycznych, ale muszą one otrzymać specjalną opiekę, przeszkolonych psychologów, psychiatrów i terapeutów.

uwolnij się przed psychopatą post drugi na blogu chicbykate com
uwolnij się przed psychopatą post drugi na blogu chicbykate com
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer w www.esklepyonline.pl, właścicielka księgarni internetowej www.antykwariatszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *