Zakochałam się w psychopacie

Zakochałam się w psychopacie

   Zza firany mojego salonu, widziałam Marię wychodzącą z samochodu. Za chwilę weszła do mojego domu i powiedziała do mnie :
„Zakochałam się w psychopacie”.
Historia ta wydarzyła się naprawdę, w 2021 roku.

   Dedykuję ten post i historię, wszystkim ofiarą, które zakochały się w psychopatach.
Trzeba o tym pisać i ujawniać światu, że psychopaci są wśród nas. Wśród kobiet, trzeba otwarcie odsłaniać tajemnice patologicznych związków z psychopatami.

Bohaterka tej historii to prawdziwa kobieta, która zakochała się w psychopacie. Przez 2 lata trwała w konkubinacie z psychopatą.
Jej historią , chcę nakreślić:
-jak oczami kobiety- ofiary psychopaty wygląda związek;
– jaka jest kobieta, którą dopadł psychopata i trwał z nią w związku;
– jaki jest mózg psychopaty;
– jaki jest sam psychopata.

 

   Maria była moją sąsiadką i koleżanką z sąsiedztwa. Jest dojrzałą kobietą, wykształconą , z sukcesami na koncie zawodowym.
Jest po 40-tce, zadbaną, wysportowaną i dbającą o zdrowie kobietą.

 

   Często można zadać sobie pytanie, co takiego jest w psychopacie, że kobieta ulega jego urokowi.
Wiedza od terapeutów pozwala odpowiedzieć na to pytanie, charakteryzując OFIARĘ psychopaty.

Jak sama czytasz, Maria jest wykształconą, przebojową kobietą.
Jest solidnie wykształcona i w oczach psychopaty, uchodzi za bogatą i dobrze rokująca na zarabianie wielkich pieniędzy.

   Jej kariera jako prawniczki, była oszałamiająca. Celująco zdała egzamin na adwokata, w Polsce.
Na aplikacji, została rekrutowana do najlepszej kancelarii w Szczecinie. Władała 4 językami, wraz z patronem, obsługiwała polskich i zagranicznych klientów.
W adwokaturze szybko była dostrzeżona, jako zdolny karnista. Sama też lubiła prowadzić trudne rozwody.

   Ofiara psychopaty jest wspaniałą , dobrze zapowiadającą się kobietą, z wysokimi zarobkami i silną osobowością. Jest otwartą, empatyczną i błyskotliwą ekstrawertyczką.

 

Jej życie prywatne było owiane tajemnicą. Mało komu zwierzała się, w pracy. Maria w kancelarii, rozmawiała tylko o swoich sprawach i sukcesach oraz jej patrona.

 

   Ja będąc jej sąsiadką, o dwa domy dalej, mogłam na co dzień obserwować jej życie prywatne.
Maria pochodzi z majętnej rodziny. Jej ojciec był wziętym deweloperem infrastruktury logistycznej. Pieniądze zawsze były w jej domu i Maria nigdy nie była „biedna”. Rodzice wychowali ją na empatyczną, kulturalną kobietę. Nie chcieli, by ich pieniądze „zmanierowały ją”. Stąd wychowywana była skromnie.
Maria lubiła konie. Rodzice szybko odkryli jej talent i kupili jej konia. Maria była im za to bardzo wdzięczna, dbała o zwierzę oraz trenowała do zawodów. Już jako nastolatka osiągała wysokie wyniki w jeździectwie.
Dzięki miłości do koni, sukcesów w jeździectwie, dzięki swojemu, drogiemu hobby, Maria zwiedziła prawie cały świat. To drogi sport, stąd obracała się w bogatym świecie milionerów i miliarderów.

 

    Ofiara psychopaty, to często osoba o dużej empatii, z sercem na dłoni. Jest duszą towarzystwa, z licznymi znajomościami, takimi które opłacają się psychopacie. Lubi sport i ekscytację, a psychopatę to kręci, jak może z partnerką balansować na granicy strachu i ekscytacji, to tylko może robić z ekstrawertyczką. Przy niej na pewno psychopata nie nudzi się. Stąd perspektywa jazdy na koniu, skoków ze spadochronu, wspinanie się po górach, to wszystko kręci psychopatę i tak często psychopata miewa takie samo „hobby” jak jego partnerka, gdzie normalnie, w swoim codziennym życiu nie zajął się by się końmi, szczędził by sobie pieniądze na skoki ze spadochronu i nie włóczył by się w niebezpieczną pogodę po górach.

   Maria miała wielu chłopaków jako młoda dziewczyna. Była zgrabną brunetką, z wcięciem w talii oraz z pięknymi kobiecymi kształtami.
Lubiła dbać o siebie, a pieniądze, które wygrywała w zawodach, nieraz, przed rodzicami, wydawała na drogie, markowe torebki, biżuterię, bieliznę, by jeszcze bardziej zwracać na siebie uwagę, bogatych synów miliarderów.

 

   Zakochana w psychopacie dużo działa pod wpływem impulsu. Objawia się to na przykład nagłymi wypadami na zakupy, licznymi wyjazdami. Ofiara psychopaty, jeśli ma hobby to robi wszystko, żeby to robić. Stąd przy boku ofiary psychopata ciągle będzie w ruchu, w kontakcie z innymi ludźmi, a jeśli są to jeszcze drogie pasje, to psychopatę kręci status materialny innych osób, znajomych ofiary. Jeśli ofiara psychopaty należy „do śmietanki towarzyskiej”, jest „członkiem clubu” dla majętnych osób, to dla psychopaty ten aspekt jest jak magnes. Ofiara nie ma wtedy szans z psychopatą.

   Jak sama czytasz, jej życie było, jak z bajki o bogatym Kopciuszku.
Jednak duże pieniądze nigdy, nie przysłoniły jej logicznego i realnego patrzenia na świat. Odkąd dostała się do adwokatury, w tym czasie dbała o to, by jej majętny status „nie rzucał się w oczy”.

 

   A jej dobre serce i zapał do bycia adwokatem, szybko został dostrzeżony.
   Idealnie dobrała się we współpracy ze swoim patronem. Jej patron- adwokat, to był czołowy, znany z gazet, wzięty adwokat. To był zdystansowany introwertyk, który miał ułożone życie. Bardzo profesjonalnie podszedł do Marii aplikacji. Z polecenia, wziął ją do Kancelarii. Obserwował ją i odpowiednio do jej charakteru, szlifował jej zdolności do bycia obrońcą w trudnych sprawach karnych.
Ona sama zaś lubiła silne emocje i była bardzo otwarta na ludzkie problemy. Stąd w niedługim czasie, jak jej koleżeństwo pozawierało szybkie związki małżeńskie, nieraz zwracali się do niej o porady, a to w zakresie odebrania władzy rodzicielskiej, a to o ustalenie ojcostwa, aż pewnego dnia, przez próg gabinetu jej patrona, wszedł przystojny Adam.

 

   Ofiary psychopaty często wchodzą w problemy innych ludzi. Lubią pomagać. Lubią rozwiązywać emocjonalne problemy, cieszą się z radości innych osób, angażują się bardzo.

 

   Był to ciepły wrześniowy dzień. W kancelarii jeszcze nie było wielu ludzi. Adam przywitał się z Marią, podając jej zdecydowany i mocny uścisk dłoni.
Zaprosiła go do gabinetu i zaproponowała coś do picia.
Zapytała , co go sprowadza do kancelarii.

I tak zaczął opowiadać Adam.
(Dla zachowania tajemnicy adwokackiej imiona i miejsca zostały zmienione.)

   Adam był przystojnym po 40-ce chirurgiem szczęki. Od początku swoich studiów, na zagranicznej akademii medycznej, w Niemczech, z sukcesem uczył się chirurgii szczęki, by już w zawodzie rekonstruować uśmiech ludzi, po wypadkach samochodowych.
Miał bystry umysł, szybko potrafił postawić diagnozę i celująco przywracał uśmiechy motocyklistów czy sportowców.

 

    Psychopaci są często tzw. „ludźmi sukcesów”. Stąd ofiary psychopatów są również spełnionymi zawodowo ludźmi. To czyni ich ślepimy na psychopatię. Kobiety zniszczone przez psychopatę, rzadko wierzą, że ich utalentowany dyrektor z licznymi sukcesami i nagrodami na biurku, jest psychopatą. Że pełen oddania lekarz, może w domu doprowadzić do szaleństwa swoją żonę, poniżając ją i zamykając w 4 ścianach.
A psychopaci często dążą do zdobycia wysokich stanowisk i posiadania władzy nad innymi, stąd ofiara psychopaty ma uczucie jakby żyła 2-nej rzeczywistości.

  Adam był przystojnym blondynem. Miał uwodzicielską i tajemniczą aurę swojej osoby. Prawie żadna kobieta nie potrafiła się mu oprzeć. Jak był mały, rodzice zapisali go na lekcje tańca. Od małego, uczył się ruchu ciała i szkolił swoje rytmiczne wyczucie muzyki.
Jego zdolności do muzyki szły w parze z wygranymi konkursami w tańcu latynoamerykańskim.
Już jako student, miał romans z wykładowcą. Ujął ją swoją osobą.

   Psychopaci często uwodzą ofiary swym dobrym wrażeniem. Psychopata ma czarującą fasadę, by skrzętnie ukrywać swoje mroczne sekrety. Jest w rozmowie elokwentny, wie jak zrobić dobre wrażenie swoim wyglądem, dba o swój intelekt i to, jak o nim mówią.

  Jako mężczyzna, był bardzo atrakcyjny. Dobrze się ubierał, zawsze był zadbany, uczesany i wysportowany.
Jego romans ze starszą kobietą, powtórzył jeszcze wiele razy. Ekscytowało go to, że za dnia jego kochanka uczy go medycznych niuansów, a wieczorem kochał się do utraty tchu z nią, w jej łóżku.
Nie dbał o to, czy jego kochanki były mężatkami, czy w stałych związkach. Adrenalina niedostępności strasznie go kręciła.

  Za postawą dobrze uczącego się , czarującego studenta, psychopata skrywa swoją nienawiść, maskuje swoją furię, otwartość i agresywność w seksie, ma za nic normy społeczne i to czego nie wypada robić. Sięga po starsze ofiary, bo chce czuć się kimś ważnym, mając wybujałe ego. W oczach starszych partnerek szuka ich podziwu i uznania, demonstrując swoją wyższość od ofiary.

 

Adam miał wiele kochanek, duże libido i był bardzo inteligentny.
Po studiach, wrócił do Polski i założył pierwszą w kraju klinikę chirurgii szczęki.
Pacjentów miał wielu, szybko stał się drogim lekarzem i czerpał z profesji ogromne pieniądze.
Długo bawił się, kobiety zmieniał jak rękawiczki, podróżował do Ameryki, znał jak swój palce Tajlandię i wszelkie , urokliwe zakątki Azji.

 

   Psychopaci nie wiążą się uczuciowo z drugą osobą. Nie czują niczego wobec drugiej osoby, szybko porzucają partnerów, dla nich w relacji musi być ekscytacja, dużo zmian i rozrywka. Stąd w kontakcie z kobietą jest impulsywny, nie czuje wobec niej tego co ona sobie wyobraża, nie ma wyczucia, że coś wypada czy a czegoś nie. Ma w poważaniu to, że kogoś rozkochuje w sobie na swoje popędy i potrzeby, a później szybko rzuca, jak je zaspokoi.
Naukowo stwierdzono, że psychopaci są bardzo podatni na popęd przyjemności. Stąd lubują się w ekskluzywnych hotelach, ubraniach, kosmetykach. W chwilowym związku, szybko chodzą do łóżka. W kontakcie seksualnym są dominującymi partnerami, w seksie przekraczają granice tolerancji w ilości jaki i technice swojego partnera. Na początku ofiarę psychopaty to oszałamia i kręci, z czasem czują się w łóżku wykorzystywani.

 

   Na którejś z rzędu konferencji stomatologicznej, spotkał swoją, przyszłą żonę. To nie była modelka, ale bardzo zdolna i ciepła brunetka, dobrze zapowiadająca się protetyk szczęki. Tak szybko jak się poznali, w przerwie na kawę, tak szybko zamieszkali i wzięli ze sobą ślub.
Po roku od ślubu, na świat przyszło ich pierwsze dziecko. Adam nie był tym faktem uszczęśliwiony, bo chciał nadal cieszyć się życiem.

 

    Psychopata dobrze ukrywa się za maską przykładnie żyjącego męża, ojca i dobrze wykształconego człowieka. Dba o to, jak wgląda i co mówią o nim sąsiedzi. Ma nad tym kontrolę, robiąc to w białych rękawiczkach.
Psychopata nie rozumie emocji żony, kochanki, koleżanki. Stąd co chce druga osoba, jakie nią szarpią emocje, są nieodgadnięcia przez psychopatę, z powodu słabego układu limbicznego.

 

   Kiedy jego żona, siedziała w domu i przewijała pieluchy maluchowi, on chodził do pracy. Szedł zawsze o 10 do gabinetu, lecz nigdy nie wracał o określonej godzinie. Zasłaniał się „nagłymi przypadkami.”
Kiedy żona czyniła mu wyrzuty, że nie ma go w domu, jak potrzeba, to w ich kłótni, Adam zawsze tak obracał kota ogonem. Wychodziło na to, że to on robi wszystko by ich małżeństwo trwało a ich nowa rodzina miała z czego żyć.
Nigdy jednak nie wziął do ręki odkurzacza, nawet nie wiedział, gdzie wyrzuca się śmieci.

 

   Psychopaci wobec swoich ofiar używają przemocy psychicznej i finansowej. Osaczają ofiarę, uzależniają ją, tak by nikt oprócz niego , nie miał dostępu do ofiary. Stąd kobiety te są zamykane w domach, żyją pod kamerą i wychowują swoje dzieci za zamkniętymi na klucz psychopaty domami i płotami. Mają niewielkie kwoty pieniędzy by nie uciec, albo samej nie widzieć wyjścia z chorej, patologicznej sytuacji. Psychopaci agresywnie reagują na emocje swojej ofiary. Nie pamiętają przeszłości, nie obawiają się reakcji ofiary na przyszłość.

 

   Pewnego dnia, ich dziecko nagle zasłabło. Jego nie było w domu, więc żona szybko pojechała z dzieckiem, na pogotowie. W szpitalu spędziła długie godziny, aż ktoś postawi trafną, dla małego dziecka diagnozę. Kiedy tak sama stała na oddziale dziecięcym, zapłakana i kompletnie bezsilna, próbowała zadzwonić do męża. Po 10 niedobranym połączeniu, zrezygnowana , „pękła w sobie.”
Następnego dnia, o świcie zadzwonił do niej Adam, z awanturą, gdzie ona się szlaja i dlaczego nie ma jej i dziecka, w domu.
Krótko i zwięźle poinformowała go, że jest w szpitalu dziecięcym i czeka na rozmowę z lekarzem prowadzącym.

 

   Psychopata z uwagi na upośledzenie mózgu, ma trudności z zarządzaniem swoim zachowaniem. Stąd są „zimni”, nie rozumieją powagi sytuacji, nie czują zagrożenia i niebezpieczeństwa, które mu grozi a tym bardziej jego bliskim.Psychopata prowadzi niebezpieczne gry psychologiczne. Sam znika kiedy chce, prowadząc często podwójne życie. Stosuje przemoc psychiczną, polegającą na tym, że nie jest dostępny, długo milczy, nie odbiera telefonów, nie sms-uje. Lecz sam ma obsesję na punkcie kontrolowania swojej ofiary i robi nagłe, wybuchowe awantury.

   Adam zjawił się po godzinie. Na korytarzu, jak szedł, czuć było, że jego napięcie i złość wobec żony rośnie. Tak!, jego do niej, a nie odwrotnie. Kiedy podszedł do niej, zaczął ją obwiniać, że jest niedobrą matką, skoro doprowadziła do tego, że ich wspólne dziecko leży w szpitalu. Nie zapytał co się stało, jak się czuje ich dziecko, oraz w której sali leży!
Kiedy zobaczył że idzie poranny obchód, nerwowo sięgnął po telefon i oznajmił, że musi wracać do pracy. Udawał, że ktoś do niego dzwoni, by nie przywitać się z innym lekarzem i pytać o stan zdrowia dziecka.
Nie zapytał żony czy czegoś potrzebuje, obojętne mu było na co choruje jego dziecko i jak długo jeszcze będzie hospitalizowane.
Kiedy Adam odchodził i zatapiał się w czarną smugę oddalającego się od żony człowieka, w niej coś „pękło.”
Od tego czasu żyła jako robot.

 

 

   Psychopata umiejętnie stwarza pozory, perfekcyjnie udaje, jak ma zachowywać się odpowiednio do sytuacji, wykorzystując przy tym swoje ofiary, przeobrażając się na oczach innych ludzi w osobę, którą prywatnie nie jest.

   Dla dziecka poświęciła się kompletnie. Przestała zwracać uwagę na Adama, wszystko w domu podporządkowała ich dziecku. Szukała najlepszych lekarzy i ośrodków rehabilitacji dla dzieci.
Żyli obok siebie, mijali się w progu domu, mało ze sobą rozmawiali i w ich relacji nie było już ani krzty uczuć.

Tak było przez 2 lata, po tym czasie Adam przyszedł do kancelarii i poprosił o poprowadzenie dla niego rozwodu, z orzekaniem o winie żony.

 

Psychopaci nie specjalnie przejmują się karami. Nie mają wyczucia moralnego.

Maria, kiedy przestała słuchać jego opowieści, zamarła. Bo siedział przed nią przystojny, bogaty chirurg szczęki, który na koncie ma wiele trudnych i udanych rekonstrukcji szczęki. Z pozoru, jest on z wdziękiem i  polotem i przystojnym blondynem. Lecz z jego historii wyłaniał się portret faceta, którego śmiało by można nazwać- „niesamowitym skurwielem”.

C.d.n.   https://chicbykate.com/uwolnij-sie-od-psychopaty/ 

 

 

zakochałam się w psychopacie post na blogu chicbykate.com
zakochałam się w psychopacie post na blogu chicbykate.com
Picture of Katarzyna Tórz

Katarzyna Tórz

Prawnik, UX designer, właścicielka księgarni internetowej www.opiniabiegly.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *